Informacje

OŚWIĘCIM. Apel: ogranicz wizyty w Urzędzie Miasta

Kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, osób odwiedzających urząd i urzędników prosimy o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miasta Oświęcim i załatwianie spraw drogą elektroniczną, bądź jeśli nie jest to pilne w późniejszym terminie.

Można też telefonicznie i e-mail otrzymać niezbędne informacje. Wiele ze spraw można załatwić za pośrednictwem usługi ePUAP.

https://oswiecim.pl/urzad-miasta/struktura-urzedu-miasta/

Poprzedni artykułNastępny artykuł

16 komentarzy

 1. Wołacie o niewychodzenie z domu. Kwarantanna. To pomóżcie mi zrozumieć czemu ludzie w urzędach i w bibliotece przychodzą do pracy? Gromadzą się tam dziesiątki ludzi, większość kobiet, które zostawiły w domu dzieci. Gromadzą się, zarażą się, przeniosą wirusa do domu … Mądre to? Czy ci ludzie nie mogą być w kwarantannie domowej jak reszta społeczeństwa? Zastanówcie się? Tak ciężko podjąć dobrą decyzję dla ogółu? Wstyd … Prywatne firmy powysyłały ludzi do domów, bo bezpieczniej. A ci jak woły, dalej aż do zarażenia

 2. Nie chrzań urzedniku że kupujesz sobie maseczki, których od miesiąca nie ma w żadnym sklepie.
  Nienawiść do Chwieruta niektórym uderzyła na mózg.

 3. Moja firma wysłała wszystkich do domu, pracujemy zdalnie. Mamy pojawiać się w firmie tylko w ostateczności. Ktoś musi przeżyć ten kryzys…

 4. Drogi Urzędniku, u mnie w pracy też nie ma Pani sprzątającej. Nie jest mi ciężko dla mojego bezpieczeństwa, współpracowników i klientów przecierać klamki, blaty, krzesła i toalety. Korona z głowy mi nie spada…dodam że nie należy to do zakresu moich obowiązków w pracy. Jeżeli przełożony nie potrafi czy nie ma chęci zadbać o minimum wymaganego komfortu pracy zwłaszcza w obecnej sytuacji zadbaj sam. To Twoje zdrowie.

 5. Drogi urzędniku, jakoś nie widziałem nikogo w urzędzie miasta w maseczce, chyba, że zakładasz ją wchodząc do toalety…

 6. Panie Prezydencie kiedy pan wzorem innych urzędów w kraju wyłączy możliwość wchodzenia petentów do Urzędu? Czy Pana obchodzi los swoich pracowników?

 7. Urzędy Skarbowe w całej PL zamknięte dla petentów. To samo z sądami, zusami i większością urzędów miasta. A w Oświęcimiu w urzędzie miasta pracownicy sami prywatnie kupują żele antybakteryjne i maseczki bo nadal muszą obsługiwać. Przez cały dzień chodzą petenci, nie ma Pań sprzątających, żeby dla bezpieczeństwa petentów i pracowników choć co godzine przetrzeć klamki czy toalety. ŻENADA.

 8. Widać że episkopat stanął po stronie koronawirusa. Oczywiste szaleństwo. Być może – jeśli sprawdzi się gorszy scenariusz – to praktycznie współudział w masowej zbrodni. Co nie oznacza, że wierni uczęszczający do kościołów mają wyłączyć myślenie i narażać nie tylko siebie, ale także wszystkich pozostałych mieszkańców miasta.

  Drodzy proboszczowie. To właśnie jest ten czas, kiedy należy podjąć decyzję: czy służycie biskupom, czy wiernym? To jest czas, aby okazać nieposłuszeństwo. Teraz, dokładnie. Arcybiskupi zadbali już o swoje bezpieczeństwo, odwołując w strachu przed wirusem konferencję episkopatu i zamknęli się w swoich apartamentach. Czy zamiast okazać troskę o starszych ludzi, którzy wam ufają, z oportunizmu narazicie ich na śmierć? Czy jeśli kilkuset staruszków (i nie tylko) umrze – jak będziecie mogli stanąć potem przed wiernymi, przed rodzinami zmarłych, spojrzeć im w oczy i tłumaczyć, że to nie wasza wina, i że to widocznie Bóg tak chciał?

  Kochani emeryci – dla własnego dobra pozostańcie w domach. Pan Bóg mądry i łaskawy jest, więc od tego czy weźmiecie udział we mszy św. przed telewizorami, słuchając radia lub po prostu pomodlicie się u siebie w mieszkaniu – nie zależy wasze zbawienie. Pamiętajcie. Pan Bóg mądry i łaskawy jest.

 9. W związku z sytuacją związaną z pandemią koronawirusa i zagrożeniem chorobą COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów Miejski Zakład Komunikacji spółka z o.o. w Oświęcimiu wprowadza w każdym autobusie specjalne wydzielone strefy. W autobusach obejmą one obszar w rejonie kabiny kierowcy, pierwszych drzwi oraz pierwszych siedzeń.
  O strefie wydzielonej, w której nie powinni przebywać pasażerowie będzie informować specjalne oznakowanie w postaci taśmy.
  Wydzielenie strefy w rejonie kabiny kierowcy będzie skutkować brakiem możliwości wsiadania i wysiadania dla pasażerów pierwszymi drzwiami (o zablokowanych drzwiach będą informować specjalne naklejki). Nie będzie także możliwości zakupu biletu u kierowców.
  Za utrudnienia PRZEPRASZAMY!

 10. To pokazuje że rząd wystraszył się kiboli i biskupów, ich gniewu przed wyborami. Co za porąbany kraj!
  Gdyby ktoś chciał jechać w Oświęcimiu mzk – od dzisiaj w autobusach nie można kupić biletów, a przestrzeń obok kierowców jest wygrodzona żółto – czerwonymi taśmami.

 11. „Jakub Błaszczykowski opublikował na Facebooku wymowny wpis, w którym prosi władze PZPN o przerwanie rozgrywek ligowych w Polsce w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. – W moim najgłębszym przekonaniu najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni, tak aby dać sobie czas na wypracowanie docelowej decyzji, przemyślanej i zgodnej z decyzjami władz państwowych i UEFA, które mają zapaść w najbliższym czasie – możemy przeczytać na profilu społecznościowym piłkarza Wisły Kraków”.

 12. Z pieniędzy z organizacji masowych imprez ni chcą zrezygnować już tylko kościół i PZPN.

 13. Radzę petentom noe przychodzić do Urzędu Miasta żeby się nie zarazili. Zostańcie w domu albo kupujcie zapas jedzenia.

 14. Jak widać Januszka urzędniki jak zwykle nic nie robią dla mieszkańców. Zgodnie z instrukcją Donalda. Jakoś to będzie, nic nie róbmy

Send this to a friend