Informacje

OŚWIĘCIM. 34 letni agresor spędził noc za kratkami

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 34 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który wszczął awanturę z rodziną. Mężczyzna posiadał przy sobie śladowe ilości marihuany.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór (26.04.2020),  kiedy o godzinie 19.30 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mieszkańca Oświęcimia, którzy wszczął awanturę domową.  Pod wskazany adres natychmiast udał się jeden z patroli. Policjanci przeprowadzili rozmowę ze zgłaszającymi oraz sprawcą awantury, którego pouczyli i zobowiązali do zachowania zgodnego z prawem.

Nieco ponad godzinę później policjanci  odebrali kolejne zgłoszenie dotyczące tego samego mężczyzny,  który ponownie zaczął się awanturować z rodziną. W związku tym pod wskazany  adres ponownie ruszyli policjanci tym razem zatrzymując mężczyznę. 34 – latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Podczas jego przeszukania policjanci znaleźli woreczek ze śladową ilością marihuany.

Policjanci przypominają o osobach i ośrodkach udzielających wsparcia i pomocy w kryzysie

Policjanci przypominają, że rodziny, które borykają się z osobami uzależnionymi od alkoholu lub narkotyków, mogą ze swoim problemem zwrócić się do dzielnicowego, który udzieli wskazówek na temat możliwości  rozwiązania problemu, a także  wskaże placówki wspierające rodziny oraz prowadzące terapie odwykowe.  Ponadto  poradę można również uzyskać zgłaszając się do pracowników ośrodka interwencji kryzysowej,  znajdującego się w każdym powiecie lub pracownikom ośrodka pomocy społecznej znajdującego się w każdej gminie.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

Send this to a friend