Informacje

OŚWIĘCIM. 2,3 promila alkoholu u kierowcy Audi

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji z rąk mieszkańca Oświęcimia przejęli nietrzeźwego 23 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie 2,3 promila alkoholu.

W nocy z środy na czwartek (11/12.01.2023) tuż po godzinie 23 mieszkaniec Oświęcimia znajdując się w swoim samochodzie na parkingu przed jedną z oświęcimskich restauracji zauważył jak z zza kierownicy samochodu marki Audi wysiada młody nietrzeźwy mężczyzna. W związku z tym oświęcimianin natychmiast o swoich spostrzeżeniach poinformował operatora numeru alarmowego 112, po czym podszedł do kierowcy audi od którego wyczuł woń alkoholu.  Policjanci przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 23  – letni obywatel Ukrainy.  Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu.  Mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Podziękowania za wzorową reakcję na przestępstwo.
Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje 33 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna, widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy dokonał jego ujęcia. W ten sposób nie dopuścił, aby ten kontynuując jazdę doprowadził do tragicznego w skutki zdarzenia.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Widzisz? Reaguj.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków.  Natomiast osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa,  prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Konfiskata auta,deportacja dezertera, i na front niech walczy za swoją ojczyznę,a nie szpanować tymi wypasionymi furami powyżej 100 tyś .zł.

  2. 23 letni – 2,3 promila. Aż strach pomyśleć co będzie za za 20 lat.
    W tym wieku na froncie powinien walczyć.

Send this to a friend