Informacje

OŚWIĘCIM. 20-latek zamiast mandatu wybrał 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci z oświęcimskiej drogówki po krótkim pościgu zatrzymali  20 – letniego mieszkańca Brzeszcz, który obawiając się konsekwencji za brak uprawnień do kierowania, nie zatrzymał się do kontroli drogowej.  Przez takie zachowanie uszkodził samochód rodziców i naraził się na poważne konsekwencje karne.

W miniony wtorek 23 marca 2021 wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa na trasie Oświęcim – Brzeszcze. Tuż po godzinie 18.00 w Rajsku na ulicy Pszczyńskiej dali sygnał do zatrzymania się kierowcy samochodu marki BMW, który posiadał niesprawne oświetlenie. Kierowca zjechał na pobocze, lecz w chwili gdy zbliżył się do niego policjant ruszył z miejsca. Mundurowi błyskawicznie pojechali za nim używając sygnałów uprzywilejowania. Kierowca, chcąc zgubić ścigający go radiowóz wyprzedził inne pojazdy na podwójnej ciągłej, po czym wjechał w jedną z wąskich uliczek, gdzie na łuku stracił panowanie nad pojazdem i wpadł z jezdni.

Policjanci natychmiast podbiegli do leżącego na boku bmw i zachowując względy bezpieczeństwa, drzwiami od strony pasażera,  wydostali kierowcę z wnętrza pojazdu. Następnie dokonali jego zatrzymania.

W trakcie czynności ustalili, że jest to 20 – letni mieszkaniec Brzeszcz, który nie posiada uprawnień do kierowania.  Badanie stanu trzeźwości mężczyzny nie wykazało alkoholu, ani narkotyków. Kierował samochodem rodziców, którzy udostępnili mu samochód, gdy  oświadczył im, że zdał egzamin na prawo jazdy. Natomiast decyzję o ucieczce podjął ponieważ obawiał się konsekwencji związanych z kierowaniem samochodem bez uprawnień.

Za brak uprawnień do kierowania mężczyźnie groził jedynie mandat, natomiast w wyniku podjęcia kilku złych  decyzji poważnie uszkodził samochód  rodziców i grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz prowadzenia pojazdów i kara grzywny.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

12 komentarzy

 1. @Gość

  Ooooo

  Komuś tu internet podłączyli i teraz uważa, że pierwszy lepszy skopiowany cytat to celna uwaga…

  Żałosne….

 2. „Rozmowa z tobą, obatelem, stefciem i innymi wam podobnymi przypomina grę w szachy z gołębiami. Jakiegokolwiek ruchu bym nie wykonał wy i tak na.racie na szachownicę.”
  Brawo! Jakże celne!

  I te cieniuchne riposty… ciekawe, czy oni zdają sobie sprawę ze swej śmieszności? (pytanie retoryczne)

 3. Alfredku , tak bardzo zabiegasz o moją atencję że aż smutno mi się zrobiło pomijając Cię. Już to naprawiam. Dla Ciebie też mam wierszyk .

  hotin i Alfred – sojusz dwóch dzbanów z ego wielkim jak Kościół Salezjanów
  lecz spadajac z niego na swoj poziom dysputy w locie zejdą z głodu, takie to buty.

  To pisałem ja, Jarząbek….

 4. @ALLfred:)

  Akurat co do ciebie to trudno się pomylić

  Bo widzisz – czasem lepiej siedzieć cicho i wyglądać na idiotę niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości…

 5. @masterkosa
  najwyraźniej nie wiesz, kto napisał „do Endeka co na mnie szczeka” ale nic to.
  Rozmowa z tobą, obatelem, stefciem i innymi wam podobnymi przypomina grę w szachy z gołębiami. Jakiegokolwiek ruchu bym nie wykonał wy i tak na.racie na szachownicę.
  I nie będę się z tobą spierał, bo zgodnie z tym co powiedział D. Boorstin, nie spieram się z idiotą, bo ktoś patrzący z boku, mógłby nas pomylić.

 6. @ALLfred:)

  I pomyśleć, że kiedyś próbowałeś udawać inteligentnego…

  Bezskutecznie.

 7. @obatel rysio
  towarzyszu szmaciak, jestem zaskoczony, Wy towarzyszu cytujecie klasykę poezji 20 lecia międzywojennego? Towarzyszu szmaciak wasza partia ma inną linię. Kogo teraz będziecie cytować, może Churchilla?

 8. „Próżnoś repliki się spodziewał.
  Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
  Nie powiem nawet pies cię je*ał,
  bo to mezalians byłby dla psa.”

  Udanej niedzieli hotinku 🙂

 9. Hotin nikogo poza samym soba nie jestes intelektualnie zdolny reprezentowac a i na tym polu sukcesow nie oczekuj.Pogódź sie z tym 🙂

 10. @ hotin

  Freedom for Free Palestine – wolność dla wolnej Palestyny.

  Podrecznik do angielskiego dla hotina…

 11. On na pewno nie wiedział, że musi mieć uprawnienia. W tym wieku taka wiedza to za dużo.

Send this to a friend