Informacje

OSIEK. Policjanci przerwali jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Policjanci z oświęcimskiej drogówki przerwali jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 54 – letni  mieszkaniec  gminy Wieprz wsiadł za kierownicę volkswagena mając w organizmie 1,2 promila alkoholu.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj (22.04.2024) po południu w Osieku, gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O godzinie 12.30 na ulicy Głównej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który o obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość  o 21 km/h (71km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h).  Za kierownicą auta siedział 54 –  letni mieszkaniec gminy Wieprz. Podczas czynności policjanci wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Przypominamy również, że kierowca, którego badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu, musi się liczyć z utratą samochodu lub jego równowartości.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Czy to nie członek Platformy Obywatelskiej spieszył się do Jońskiego na Poprawiny

Send this to a friend