Informacje

Niezwykła akcja policji w Oświęcimiu: Ratowali życie dziecka z dusznościami!

Policjanci z Oświęcimia pilotowali pojazd rodziców z dzieckiem mającym kłopoty z oddychaniem do szpitala w Katowicach. Dzięki szybkiej reakcji służb, dziecko szybko otrzymało pomoc. Przeczytaj relację z akcji ratunkowej.

Policjanci z Oświęcimia pilotujący pojazd rodziców z dzieckiem w stanie nagłym.
Policjanci z Oświęcimia pilotujący pojazd rodziców z dzieckiem w stanie nagłym.

Niezwykła Akcja Policji w Oświęcimiu: Ratowali Życie Dziecka z Dusznościami!

Policjanci w Akcji Ratunkowej

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji pilotowali pojazd rodziców, którzy jechali do jednego z katowickich szpitali z małym dzieckiem, które miało kłopoty z oddychaniem.

Szybka Reakcja na Wezwanie

W czwartek (20.06.2024) po południu z dyżurnym oświęcimskiej komendy Policji skontaktował się mieszkaniec Brzeszcz, który przekazał, że jedzie ulicą Powstańców Śląskich w Oświęcimiu z 2,5-roczną córeczką, która dostała duszności. Z jego relacji wynikało, że musi dotrzeć do jednego z katowickich szpitali. W związku z powyższym oficer dyżurny natychmiast wysłał patrol, a następnie powiadomił Pogotowie Ratunkowe.

Profesjonalne Działania Policji i Pogotowia Ratunkowego

Tuż za Oświęcimiem policjanci zauważyli pojazd, którym podróżowała rodzina. Wyprzedzili go i rozpoczęli pilotaż. Po chwili dołączyła do nich karetka Pogotowia Ratunkowego na sygnałach. Wtedy zarówno zgłaszający jak i pojazdy uprzywilejowane zatrzymały się. Dziecko zostało przeniesione do karetki, po czym pod opieką ratowników medycznych oraz jednego z rodziców zostało przewiezione do szpitala dziecięcego w Katowicach.

Szybka Reakcja i Skuteczna Akcja

Dzięki szybkiej reakcji oświęcimskich policjantów oraz sprawnemu współdziałaniu z Pogotowiem Ratunkowym, dziecko szybko otrzymało niezbędną pomoc medyczną. Cała akcja zakończyła się sukcesem, a dziewczynka trafiła pod opiekę specjalistów w katowickim szpitalu.

Podziękowania za Współpracę

Chcemy wyrazić ogromne podziękowania wszystkim zaangażowanym w tę akcję służbom – zarówno Policji, jak i Pogotowiu Ratunkowemu – za profesjonalizm i błyskawiczne działania, które przyczyniły się do uratowania życia dziecka.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend