Informacje

Meble do salonu fryzjerskiego – na co zwrócić uwagę?

Jesteś na etapie urządzania własnego salonu fryzjerskiego? Zastanawiasz się, jakie meble wybrać i jak zaplanować całość, by uzyskać niebanalny efekt, ale również komfortowe i przyjazne klientom wnętrze?

Jesteś na etapie urządzania własnego salonu fryzjerskiego? Zastanawiasz się, jakie meble wybrać i jak zaplanować całość, by uzyskać niebanalny efekt, ale również komfortowe i przyjazne klientom wnętrze? Zebraliśmy dla Ciebie garść przydatnych informacji, które ułatwią wybór tych właściwych mebli i niezbędników fryzjerskich.  Na co powinieneś więc zwrócić szczególną uwagę?

Ile przestrzeni masz do zagospodarowania?

To pierwsze kryterium, które warto brać pod uwagę. Przeanalizuj, więc:

  • ile masz miejsca w salonie,
  • ile stanowisk chcesz rozplanować,
  • gdzie będzie znajdować się myjka,
  • ile miejsca masz na urządzenie recepcji.

Pamiętaj też, że w Twoim salonie cały czas będzie ruch. Dlatego pomiędzy stanowiskami musisz sobie zapewnić odpowiednią przestrzeń do pracy. Ważne jest też, by klientki mogły się przemieszczać również w kierunku recepcji, toalety czy poczekalni. Dlatego do małego salonu wybieraj bardziej proste i mniejsze fotele. Na dużych przestrzeniach natomiast możesz pokusić się nawet o królewskie fotele z zagłówkami i szerokimi siedziskami, pamiętaj jednak że, jeśli planujesz np. cztery stanowiska w jednej linii, to również masz automatycznie zawężone pole działania.

Gdzie powinna stać myjka?

W nowoczesnym salonie fryzjerskim klientki oczekują czegoś więcej niż tylko standardowego umycia włosów. Liczą bowiem również na energetyzujący masaż, sporo dobrego słyszały o infrazonach czy nawilżaczach i również z tego dobrodziejstwa chcą skorzystać. Dlatego musisz znaleźć miejsce i na takie urządzenia. Myjka powinna stać w takim miejscu, by nie kolidowała z innymi stanowiskami i zapewniała warunki np. do przeprowadzenia masażu głowy. Jeśli nie masz dużo miejsca w salonie, to możesz wybrać myjki przenośne. Są tańsze w zakupie https://www.pro-sprzet.pl/…u-fryzjerskiego, łatwe do ukrycia na zapleczu i proste w transporcie. Dostawisz je do stanowiska fryzjerskiego czy wykorzystasz na zapleczu. Jeśli stanowisko myjące urządziłaś na zapleczu, to pamiętaj, że będą je często odwiedzać Twoje klientki. Musi tam panować więc bezwzględny porządek i ładny zapach.

Jakie konsole wybrać?

W aranżacji salonu nie można zapomnieć o konsolach. Tutaj również masz szerokie pole do popisu, ponieważ w ofercie producentów mebli fryzjerskiej znajdziesz zarówno estetycznie oprawione wielkie lustra, jak i konsole z półkami czy całą zabudową szafkową. Ciekawym rozwiązaniem są konsolety fryzjerski typu Ayala Bona, czyli proste lustra oddzielone od czarnej płyty zgrabną półeczką. To inspiracja na salon utrzymany w schludnym, eleganckim tonie i dobry pomysł, jeśli szukasz ponadczasowych akcentów, które będą modne nawet po wielu latach. Wolisz bardziej futurystyczne kształty? Znajdziesz i takie wśród np. propozycji Panda Noah, Italpro Roma albo Panda Icon. Nie braknie też inspiracji do stworzenia typowo luksusowego czy bardzo wytwornego wnętrza. Wybierając konsolę pamiętaj, że:

– mała półeczka czy szeroki blat to praktyczny element każdej konsoli. Klientki mogą tam odłożyć telefon, ale i Ty czasem potrzebujesz na szybko znaleźć miejsce na szczotkę czy grzebień,

– szersze konsolety zabierają więcej przestrzeni, dlatego do mniejszych salonów wybieraj raczej lustra z wąską półeczką,

– zwróć uwagę na kolorystykę. Do mniejszych pomieszczeń wybieraj jaśniejsze tonacje, choć jeśli wprowadzisz dużo światła i połysku, to konsole możesz dopasować też w czarnym czy mocnym wyrazistym brązie.

Poczekalnia – przytulny kącik dla klientów

Co warto wziąć pod uwagę urządzając poczekalnię? Przede wszystkim przeanalizuj, jakie meble przydadzą się w Twoim salonie. Czasem lepiej wstawić mniej mebli, ale stworzyć bardziej komfortową sferę dla klientów. Fotele są bardziej ustawne. Zmieścisz np. trzy pojedyncze siedziska w miejscu, gdzie postawisz tylko jedną dwuosobową sofę. Z kolei taka sofa rewelacyjnie się prezentuje i jest fenomenalnym pomysłem, jeśli nie dysponujesz dużą ilością miejsca w salonie. W poczekalni przyda się też stolik, ale wystarczy też stojak na gazety. To koncepcje, przydatne, jeśli musisz oszczędzać na wolnej przestrzeni. Dobrze jeśli meble w poczekalni współgrają z reszta aranżacji. Wybierając więc konsole czy fotele fryzjerskie, zerknij https://www.pro-sprzet.pl/…u-fryzjerskiego, co możesz do nich dopasować właśnie z mebli do poczekalni.

Jasne, czy zdecydowane kolory – co pasuje do salonu fryzjerskiego?

Salon fryzjerski musi robić wrażenie. Musi być więc tak urządzony, by przyciągał wzrok ciekawskich i animował, by wejść do środka. Trzeba jednak też pamiętać, że w tym salonie klientka spędzi trochę czasu. Jeśli umówi się na dekoloryzację włosów albo keratynowe prostowanie, to rozgości się u Ciebie nawet kilka godzin. Zbyt jaskrawa kolorystyka czy ciemne pomieszczenia sprawią wtedy, że pierwsze wrażenie straci na znaczeniu, a klientka nie odczuje pożądanego komfortu i więcej do Ciebie nie wróci. Dlatego wybieraj kolory, które są przyjazne dla oczu, nie zmniejszą optycznie już i tak małego pomieszczenia i pozwolą się właściwie zrelaksować. Salon utrzymany w bielach, czerni, kolorach ciepłego drewna czy łagodnych pastelach będzie rewelacyjnym wyborem. Nie musi być wcale monotonnie, bo przecież do białego wystroju możesz dobrać np. fioletowe fotele czy czerwone albo zielone dodatki. Takie żywe kolory z kolei wprowadzą dużo radości do Twojego salonu i wyróżnią go z tłumu. Zwróć też uwagę na estetykę pomieszczenia. Jasne kolory przyciągają bardziej brud i dlatego każda nawet najmniejsza plama jest na nich widoczna. Białą skórę musisz też częściej czyścić, by nie pokryła się nieładnym szarym nalotem. Dlatego fotele fryzjerskie, myjki czy meble do poczekalni wybieraj w bardziej praktycznych kolorach – szarym, kremowym, pastelowym, czy brązowym.

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend