Biznes, Informacje

MAŁOPOLSKA. Radosław Włoszek w 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce

zdjęcia archiwalne

Radosław Włoszek, prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice w pierwszej 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce 2021.

Już po raz szósty „Wasza Turystyka” biznesowy magazyn dla branży turystycznej opublikował listę 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce. To osoby, które wywierają największy wpływ na turystykę w Polsce. Jak podkreślają organizatorzy rankingu, nie jest on rankingiem popularności ani listą najbardziej lubianych osób w branży. „100” to osoby, których decyzje biznesowe (niekiedy polityczne), sukcesy (lub porażki) zawodowe mają wpływ na sytuację w branży turystycznej.

>>> Zobacz całą listę 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce <<<


Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice

Prawie 3,1 mln pasażerów obsłużyło w całym minionym roku lotnisko Kraków Airport. Rok wcześniej z usług lotniska skorzystało blisko 2,6 mln osób.

Jak poinformował prezes krakowskiego lotniska Radosław Włoszek, w samym grudniu port odprawił ponad 431 tys. pasażerów, czyli o 40 proc. mniej w stosunku do grudnia 2019 roku, ale już o 464 proc. więcej w stosunku do grudnia 2020 roku.

Jak podsumował Włoszek, 2021 rok na krakowskim lotnisku był kolejnym wymagającym rokiem związanym z pandemią koronawirusa.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. A ja jeszcze napiszę, że Polska jest teraz najlepiej rządzona co najmniej od czasów zaborów.

  2. łubu dubu, łubu dubu niech żyje nam prezes lotniska. i to nie jest prawdą że lotnisko przecieka bo deszcz raczej nie padał

  3. Możecie kasować posty,jak na prawdziwych POKOmuchów przystało. Ale jeszcze raz napiszę,że Pan Włoszek to jest TOP-10 tej listy!

  4. Ojej! Znowu?
    Czyżby pan prezes liczył tylko na hymny pochwalne i zirytował się? To trzeba panie prezesie częściej grać w chińczyka.
    Port lotniczy w Balicach miał w zeszłym roku trzy razy mniej pasażerów iż przed covidem, co oznacza trzy razy mniejsze dochody. Przypuszczam, że w związku z tym pan prezes zaczął oszczędzać od siebie i o tyle samo obniżył swoje wynagrodzenie, żeby dać dobry przykład. Zgadza się? To brawo panie prezesie!!!

Send this to a friend