Informacje

KRAKÓW. W czerwcu Air Arabia wyląduje w Kraków Airport

Już w czerwcu do grona przewoźników Kraków Airport dołączy Air Arabia, linie lotnicze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które cieszą się popularnością pasażerów na całym świecie od ponad dwudziestu lat. W sezonie Lato 2024 #PROSTOzKRAKOWA będziemy mogli codziennie polecieć do Szardży. Nowe połączenie Air Arabii to również wachlarz możliwości dalszych podróży do Tajlandii, Indii czy też na Sri Lankę.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczynającej się współpracy z Air Arabia, przewoźnikiem, który posiada bardzo  bogatą siatkę połączeń na Bliskim Wschodzie, w Północnej Afryce  i w Azji. To nie tylko kolejne potwierdzenie ogromnego potencjału rynku arabskiego, ale również istotne wzmocnienie siatki połączeń krakowskiego lotniska. Do bogatej już teraz oferty bezpośrednich połączeń do Dubaju i AbuZabi  dołącza Szardża oferowana przez linie lotnicze Air Arabia. Cieszy nas wzmocnienie ruchu pomiędzy Małopolską, Krakowem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, tym bardziej, iż okres letni pokazał wysoki popyt na te trasy, co w konsekwencji przekłada się na wzmocnienie branży turystycznej naszego regionu.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Szardża to jeden z 7 Emiratów tworzących Zjednoczone Emiraty Arabskie. Żaden turysta nie zapomni wrażeń z zachodu słońca na pustyni, kąpieli w ciepłym morzu o każdej porze roku czy kontaktu z arabską kulturą i kuchnią. To także wzmocnienie relacji gospodarczych pomiędzy regionami. Zapraszamy również kolejnych gości z Półwyspu Arabskiego do odwiedzenia i odkrywania uroków Krakowa i Małopolski.” – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Adel Al Ali, dyrektor generalny Air Arabia powiedział: „Uruchomienie nowej trasy stanowi znaczący dodatek do naszej stale rozwijającej się siatki, oferując pasażerom płynne połączenie z pięknym  miastem Krakowem, znanym z bogatej historii, tętniącego życiem kulturowym i cudów architektury.
W miarę poszerzania naszego zasięgu ta nowo wprowadzona trasa podkreśla nasze zaangażowanie w oferowanie podróżnym różnorodnych i atrakcyjnych miejsc docelowych”.

 „Dodanie Krakowa do naszej sieci nie tylko wzmacnia nasze zaangażowanie w zapewnianie niedrogich podróży, ale także otwiera ekscytujące możliwości zarówno dla osób podróżujących w celach wypoczynkowych, jak i biznesowych. Z niecierpliwością czekamy na powitanie naszych pasażerów na pokładach naszych nowych lotów, zapewniając im wygodę i komfort podróżowania do nowych miejsc.”  – dodał Adel Al Ali, dyrektor generalny Air Arabia.

art. prasowy

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend