Informacje

GMINA. 37-letni agresor otrzymał zakaz zbliżania się do byłej żony i dzieci

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji,  chroniąc rodzinę pokrzywdzoną przemocą domową, zastosowali wobec agresora zakaz zbliżania i kontaktowania z byłą partnerką i jej dziećmi.

W czwartek (25.01.2024) dzielnicowy uczestniczący w posiedzeniu Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej,  uzyskał informację, że w rodzinie, która już wcześniej została objęta procedurą Niebieska Karta, sprawca przemocy 37 – letni mieszkaniec gminy,  pomimo faktu, iż nie mieszka już z byłą partnerką, przychodzi do miejsca jej zamieszkania, gdzie wszczyna awantury.

W związku z powyższym dzielnicowy po zebraniu niezbędnych informacji wydał wobec sprawcy nakaz zbliżania się i kontaktowania z 37 – letnią byłą partnerką oraz trojgiem jej małoletnich dzieci. Mężczyzna został powiadomiony o konsekwencjach naruszenia zakazów.  W tej sprawie prowadzone jest również postępowanie w związku z podejrzeniem znęcania fizycznego i psychicznego nad pokrzywdzonymi.

Nie czekaj. Przerwij przemoc.

Policjanci apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały przemoc. W tym celu należy złożyć zawiadomienie. Pomocą osobom pokrzywdzonym przemocą służy wiele instytucji między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej czy ośrodki interwencji kryzysowej. Funkcjonariusze  kierują swój apel o przerwanie przemocy również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym. W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend