Informacje

KRAKÓW. Ruch na krakowskim lotnisku przekroczył zakładane prognozy

W sierpniu z usług Kraków Airport skorzystało 913 230 pasażerów, czyli o 11% więcej w stosunku do sierpnia 2019 r. i o 17% więcej w stosunku do sierpnia 2022 r. Łącznie od początku roku krakowskie lotnisko obsłużyło 6 203 290 pasażerów.

„Bardzo się cieszymy, że ruch na krakowskim lotnisku dynamicznie wzrasta i przekroczył zakładane przez nas prognozy. Jest szansa, że jeszcze w tym roku powitamy 9 milionowego pasażera.”- powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Wakacje w branży lotniczej jeszcze się nie kończą, przed nami wrzesień, miesiąc cieszący się uznaniem turystów lubiących wypoczywać z dala od zgiełku wakacyjnego sezonu, w słonecznych i nadal ciepłych o tej porze roku miastach. ” – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Kraków Airport

Poprzedni artykułNastępny artykuł

68 komentarzy

 1. Małpa módl się do Boga aby cie nie karał za to co robsz przeciwko Polsce i dumnym Polakom ,bo my tego nie kupimy, kiedyś byli folksdojcze ty i tobie podobni jesteście obrzydliwdsi ,czyli krótko w………ć!

 2. Nie wiem hotinie, czy jesteś [1] aż tak głupi, czy tylko [2] udajesz? To dość prosty tekst, argumenty oparte na faktach, których prawdziwość jest łatwa do zweryfikowania.

  Niepokojące, jeśli zachodzi przypadek numer 1, wtedy oznaczałoby to, że jeśli chodzi o zwolenników pis – demokracja nie działa. Bo to tak, jakby zorganizować wybory w szpitalu dla wariatów, gdzie wynik jest całkowicie nieprzewidywalny. Względnie wygrałby kandydat, który obieca pacjentom więcej lizaków.

 3. Małpa co ty p…….sz, tak jak kiedyś pisałeś grałeś w euro biznes i teraz znasz się na prawach rynku ,od razu was rozpoznać ryży to bieda i ubóstwo ludzi, boję się o nasze składki w ZUS bo tak mówił samozwańczy szef POpaprancow że to nie pieniadxe Polaków! W………ć!

 4. ZIBI – dodam tylko, że dzieje się to tak: Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Polski Fundusz Rozwoju bezustannie emitują i sprzedają – faktycznie w imieniu rządu pis – coraz to nowe transze obligacji o wartości setek miliardów złotych. Formalnie nie zalicza się ich do sektora finansów publicznych i z tego powodu ich zobowiązania nie są oficjalnie wliczane do państwowego długu publicznego. W efekcie rząd może chwalić się, że zadłużenie Polski utrzymuje się na bezpiecznym poziomie.

  Zarówno bank jak i fundusz są własnością skarbu państwa. Oczywiście tak naprawdę nie miałyby one z czego oddać tych setek miliardów, ale inwestorzy kupują te obligacje, ponieważ ich wypłacalność tak czy siak gwarantuje rząd. W praktyce to jest dług, który Polska musi spłacić.

  To taka prosta księgowa sztuczka, na którą mają nabrać się wyborcy pis.

  I nabierają się wybornie.

  (Hotin i taki kompletnie nie zrozumie, o co w tym chodzi).

 5. Mejza prowadził spółkę Vinci NeoClinic, która oferowała niesprawdzone sposoby leczenia osobom nieuleczalnie chorym oraz rodzicom ciężko chorych dzieci. Jej hasłem reklamowym było „Leczymy nieuleczalne”. Metoda reklamowana przez firmę Mejzy nie miała żadnego medycznego potwierdzenia, a chętni mieli wpłacać po kilkadziesiąt tysięcy złotych za wyjazd do kliniki w Meksyku.

  Gdy sprawa stała się głośna, wylano go ze stanowiska wiceministra sportu i turystyki. Ale posłem jest nadal. Trochę na chwilę się przyczaił.

  Teraz: Marek Ast, prawnik, przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości, lider listy PiS w okręgu, z którego startuje Mejza: „To ambitny, młody polityk, bardzo aktywny medialnie”, trzeba dać mu „margines jakiegoś zaufania” i „szansę poprawy”.

  Że nie wspomnę o „szkoleniach”, które organizowała inna firma Mejzy – Future Wolves. W ramach unijnego programu mali i średni przedsiębiorcy mogli zgłosić się po bony, które potem realizowali m.in. w spółce Future Wolves, należącej do Mejzy. Ale urzędnicy z lubuskiego urzędu marszałkowskiego, którzy badali potem realizację programu, w sumie zakwestionowali wypłatę kilkuset tysięcy złotych (prawie milion), które dostała firma posła.

  W obu tych sprawach nadal toczą się postępowania prokuratorskie. Znając pisowskie standardy i metody Ziobry, trochę się jeszcze potoczą. Z pięć lat, aż wszyscy zapomną o co chodzi, a sprawy się wtedy po cichu umorzy.

  Czy Mejza to hotinie też – twoim zdaniem – kryształowy polski patriota?

 6. „Rzucił mnie na łóżko i przytrzymał ręce kolanami, tak że nie mogłam się ruszać. Usiadł mi na klatce i zaczął na mnie pluć. Kosmyki moich włosów owijał wokół palców i kolejno je wyrywał. Błagałam, żeby przestał” – to fragment zeznań kobiety, która oskarżyła swojego kochanka o brutalne pobicie. Był nim Michał Adamczyk, dziś gwiazda TVP. Sąd uznał, że jego wina nie budzi wątpliwości.

  Michał Adamczyk nie tylko prowadzi wieczorne wydanie „Wiadomości”, ale jest też gospodarzem popularnego programu publicystycznego „Strefa Starcia” i główną twarzą rządowej propagandy.

  O tym, jak ważną jest dziś postacią świadczy fakt, że w kwietniu tego roku został wybrany na nowego szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. To oznacza, że zarządza dziś całym pionem informacyjnym w TVP.

  Prawdopodobnie zdaniem hotina to też wzorcowy pisowski patriota.

  Do sejmu z nim !!!

 7. Kto? Kandydaci pisu Bąkiewicz i Mejza to prawdziwi Polacy? Zgłupiałeś? No to mamy krańcowo różne rozumienie patriotyzmu i uczciwości.

 8. Aż strach się bać, w myśl rozumowania ryżego pieiadze
  w ZUS nie są moje bo też nie mogę nimi dysponować, ale banda złodzieji
  na horyzoncie,kolodziejczsk już czeka na swoim polu z ryżym, aha i giertych

 9. ryży i jego kumple wyprowadzili to nie wiadomoile Nowakowi i jemu podobnym brakowało schowków!

 10. Bolek W ciekawa teoria. Ja jestem chory z nienawiści do Polaków, a życzysz komuś wyładowania w szpitalu. To są tylko fakty. Z 10 miliardów w osiem lat zrobili 19.

 11. Anonim ty chory jesteś chory z nienawiści do Polaków obyś wylądował w szpitalu a może zrozumiesz!

 12. Zadłużenie Polski w przeliczeniu na jednego Polaka wynosi ponad 40 tyś. zł.Tak nas patologiczny rząd zadłużył.

 13. A za Kaczyńskiego zbieranie chrustu. Szybko zapomniałeś tusku, bo szczaw i mirabelki były 10 lat temu, a chrust ledwie rok.

 14. Zibi nie martw się przyjdzie ryży i będziesz kupował na żeszyt bo tusk to bieda!

 15. Moo co ty p……sz za Pisuarów inflacja zrzera moje oszczędności conajmniej 800 zł więcej wydaje na jedzenie niż 2 lata temu. Kaczyński i MORAWIECKI = bieda , i nędza.Rzadnych perspektyw na poprawę życia.Polska w ruinie.

 16. Małpa co ty p…….sz za POpaprańców to nawet stówy nie było w portfeli! tusk=bieda!

 17. „Liczysz na jakieś spady” – oczywiście, ja liczę. Moje pieniądze które znikają jak w czarnej dziurze w ciągle rosnących podatkach pisiurskiego „nowego ładu”.
  Liczę pieniądze, na które pis zapożyczył Polskę, zadłużył nas na pokolenia i jeszcze patrzy skąd by tu jeszcze pożyczyć. Które będą spłacać moje dzieci i wnuki. O ile im się uda spłacić.
  Liczę pieniądze w sklepie, gdy dawniej na drobne zakupy stówa spokojnie wystarczała, a teraz za to samo trzeba wydać stówy dwie.
  Liczę pieniądze zmarnowane na bezsensowne propagandowe inwestycje typu przekop Mierzei Wiślanej i elektrownia w Ostrołęce.
  Liczę pieniądze znikające w różnych pisowskich fundacjach „narodowych”. „patriotycznych” itd, w dziełach bożych ojców inwestorów. Ogromne pieniądze.
  Liczę pieniądze które Polska musi zwracać do kasy UE w wyniku nieudolnej polityki rządu pis.
  Liczę pieniądze, których Polska nie dostaje w funduszy UE w wyniku głupiej i nieodpowiedzialnej polityki rządu pis.
  Liczę te wszystkie pieniądze.
  I szlag mnie trafia.

  Rozumiem, że ty też liczysz. Wszystkie te zasiłki, które dostajesz. W dodatku przed wyborami rząd rozdaje dodatkowy socjal, a obiecuje jeszcze więcej. Nie zdziwię się wcale, jeśli w poniedziałek Morawiecki obieca każdemu np. po mieszkaniu „za darmo!” Czy to sprawi, że już na pewno zagłosujesz na pis, czy może włączą ci się w mózgownicy dzwonki alarmowe?

  Przypuszczam, że jednak to pierwsze.

 18. Bzdury hotinie opowiadasz. Gdyby było tak jak piszesz, to dlaczego wywalono natychmiast i z hu8kioem wiceministra Wawrzyka, odpowiedzialnego dotąd w MSZ za politykę imigracyjną hę?

  Oczywiście tak nie jest. Człowiek spoza UE i z państw, z którymi Polska ma podpisane porozumienia o ruchu bezwizowym, pojawiający się na przejściu granicznym bez ważnej wizy, nie jest po prostu wpuszczany na teren RP. I już. I kropka. Natomiast zgoda pisiorskiego rządu na wydanie 135 000 pozwoleń na pracę migrantom z krajów islamskich jest wręcz zaproszeniem do ich przyjazdu.

  Tak, w Polsce brakuje rąk do pracy, zwłaszcza na budowach. Wyborcy pis, zamiast pracować, wolą korzystać z rozdawanego lekką rączką socjalu. Nawet Ukraińców już zabrakło. Jednak jeżeli jest taka potrzeba, to dlaczego nie sprowadzić więcej robotników z krajów typu Wietnam albo Indie? Zachęcanie migrantów z Pakistanu, Iranu czy północnej Afryki do przyjazdu do Polski to pakowanie się w kłopoty na własne życzenie. Dlaczego pisiorski rząd tak robi? Bo po prostu głupi jest? No chyba. Nie znajduje innego wytłumaczenia.

 19. @@

  Für Deutschland ?
  Liczysz na jakieś spady po wyborach ? Wreszcie się odkujesz po latach posuchy ?

 20. Małpa znowu p…….sz,zgodnie ie z prawem UE,Pl każdy może do Polski pr,zyjecjac od tego są przejscia graniczne i każdy może wystąpić o azyl ,pozwolenie o pracę ,oglądasz gadzinówe i saczysz POpapranym jadem !
  tusk = bieda!

 21. Ciekawi mnie, czy w tvpiss wspomnieli o tym? I że Kaczyński przestraszył się i kazał w związku z tym wywalić wiceministra z MSZ-tu Piotra Wawrzyka?

  Nic nie wspominali? Nic a nic? Dziwne.

 22. A co myślisz hotinku o 135 tysiącach zezwoleń na pracę wydanych przez rząd PiS dla migrantów z krajów islamskich? Cieszysz się?

 23. Ale zdajesz sobie hotinie sprawę, że to wszystko są wstrętne, bezczelne kłamstwa pisowskie partyjnej propagandy sączone ludziom codziennie i bez żenady do głów za pomocą TVP?

 24. Od stycznia wchodzi 800+. Wzrasta też ZUS dla przedsiębiorców o 200PLN.

  Cóż za.przedziwny przypadek..

 25. @ hutin

  Tak to już jest gdy TVPiS wejdzie zbyt mocno…

  Wyluzuj stary bo ci żyłka pierdząca pęknie i inni będą musieli znosić twoje „zapaszki”

 26. Od września do końca roku rząd zapłaci (naszym hajsem) 73 mln PLN za „darmową” autostradę A1…

 27. Ukryta opcja niemiecka
  Zielono czerwona hołota

  Tak o myślących inaczej mówią dziś wyborcy PiS

 28. Maksyma cezarów:

  Jeśli chcesz by lud prosty
  Darzył Cię miłością
  Zabieraj mu po cichu
  A rozdawaj głośno

 29. @hutin

  Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą ubiegać się o dofinansowanie do termomodernizacji i instalacji źródeł OZE, budowy wind dla niepełnosprawnych, dodatkowch miejsc parkingowych…
  Program działa już od ponad 20 lat. W tym czasie na modernizację bloków z wielkiej płyty wydano już ponad 3 mld zł.

  Dziękuję za uwagę.
  A teraz wracaj do liczenia Harnasi.

 30. Ale są też sukcesy…

  PiS ogłosił program „Przyjazne osiedle” czyli program modernizacji bloków z „wielkiej płyty”.

  Zapomniał jedynie dodać, że modernizację nakazuje UE a remonty idą z opłacanego m.in. przez mieszkańców funduszu.

  Brawo PiS

 31. @hutin

  Łap za liczydło i licz:

  2016
  500PLN = 295 Harnasi
  800PLN = 473 Harmasie

  2023
  500PLN = 154 Harnasi
  800PLN = 246 Harnasi

  No to Byczku policz to biegusiem. Wyciągnij wnioski.

  Dałeś się baranku przekupić własnym hajsem. Brawo.

  No ja wiem, „PiS daje”, „PiS podnosi z kolan”, „Kieszenie Polaków pełniejsze a portfele grubsze”, no i twój klasyk „Może I kradną ale się dzielą”…

  Chłopaku w starciu z prostą matematyką okazuje się, ze wszystkie twoje wypisane tutaj farmazony możesz sobie w tyłek wepchnąć, razem z klawiaturą.

  Mimo wszystko pozdrawiam.

 32. Nie ma sprawy, to zagłosuj znowu na Małpiszona. Będzie jeszcze śmieszniej. Na przykład z premierem Czarnkiem i ministrem obrony Kowalskim. Oni jeszcze na takich stanowiskach nie byli, więc spróbować warto.

 33. Panie Hotin, na Pańskie uprzejme pytanie, cytuję: „to kogo k…a mam wybrać?”, odpowiem tak:

  Kiedy wół Tusk był ministrem i rządził rozsądnie,
  Szły, prawda, rzeczy z wolna, ale szły porządnie.
  Jednostajność na koniec monarchę znudziła;
  Dał miejsce woła małpie [to musiała być hotinku jakaś całkiem inna małpa] lew, bo go bawiła.
  Dwór był kontent, kontenci poddani — z początku
  Ustała wkrótce radość — nie było porządku.
  Pan się śmiał, śmiał minister, płakał lud ubogi.
  Kiedy więc coraz większe nastawały trwogi,
  Zrzucono z miejsca małpę. Żeby złemu radził,
  Wzięto lisa Konfiarza: ten pana i poddanych zdradził.
  Nie osiedział się zdrajca i ten, który bawił:
  Znowu wół Tusk był ministrem i wszystko naprawił.

 34. Małpa ty k…a myślisz ?Poza pluciem na Polaków i siejesz propagandę jak to za POpaprancow było dobrze, to kogo k…a mam wybrać?

 35. Panie hotinie – Cena hurtowa benzyny bezołowiowej 95 z rafinerii lotosu:
  1 stycznia 2015 – 3 288,00 (za końcowej peło)
  1 czerwca 2022 – 7 406,00 (rekord za pisu)
  22 sierpnia 2023 – 5 408,00 (i znowu rośnie).
  Ceny na stacjach benzynowych są odpowiednio wyższe + marża dystrybutora.

  Co z pieniędzmi z OFE? Nie jestem pewny, ale na pewno to, co Tusk ukradł, Kaczyński już dawno Polakom oddał. Nie oddał? Ciekawe dlaczego?

  Dlatego, ponieważ pomysł rządu Buzka od początku był głupi: pomniejszania składek emerytalnych o środki wpłacane na OFE, przy jednoczesnym uzupełnianiu coraz większego niedoboru na koncie ZUS-u z budżetu państwa. Było to na dłuższą metę nie do utrzymania, przy – tak jak starał się to robić Tusk – utrzymaniu zrównoważonej polityki finansowej.

  Ale lepiej tego głośno nie mówić: możliwe że Kaczyński usłyszy i lekką rączką nakaże powrót do OFE, a dziurę w systemie emerytalnym poleci zapchać kolejnymi pożyczonymi (lub dodrukowanymi – na jedno wychodzi) dziesiątkami miliardów.

  Zrozumiałeś coś z tego hotinku? Nic a nic? Tak myślałem.

 36. Ciekawe czy hotin miał jakieś oszczędności. I czy teraz cieszy się, że szlag je trafił?

  Dawniej za tuska gdy ludziom udało się coś zaoszczędzić na czarną godzinę, szli z pieniędzmi do banku i wpłacali na lokatę. Mimo niewielkiej inflacji nie tracili na tym, bo oprocentowanie dawało im nawet nieduży zysk.

  Teraz jednak banki nie są zainteresowane podwyższaniem oprocentowania lokat, bo ciągną wielkie zyski z zakupu papierów dłużnych, które sprzedaje im masowo rząd. Dlatego nie zależy im aż tak bardzo na tym, czy ludzie przychodzą do nich z oszczędnościami, czy trzymają je pod pościelą. Rezultat jest dla Polaków taki sam – tracą co roku część swoich pieniędzy. Jeśli wpłacają je na konto w banku, to banki też aż tak bardzo nie narzekają, bowiem oddają je potem ludziom już o wartości realnie pomniejszonej o stopę inflacji. Ale bardziej opłaca im się kredytować fantastycznie zadłużający się stale rząd.

 37. Za Kaczyńskiego 8 lat rządów moja pensja wzrosła o 80 % A ceny żywności opłaty za prąd gaz podatki paliwo zdrożało ponad 130% .Tak więc kiedy Polakom żyło się lepiej. Inflacja pożera wszystkie oszczędności.

 38. Ależ nie. Kaczyński to bogactwo. Spójrz ile zarabiałeś za tuska, a ile teraz. Jest różnica i to znaczna! A to, że działacze pis przy okazji mocno się obłowili, aż tak bardzo mi nie przeszkadza. Widocznie im się po prostu należało.

  Co prawda sąsiad mówi, że mleko w sklepie jest teraz po 5 złotych (4.99 zł litr 2% wypasione) i że za tuska było dwa razy taniej, ale po pierwsze: nie orientuję się, bo zakupy robi żona, a po drugie to na pewno wszystko przez unię i niemców.

  Sąsiad mówi też, że za tuska miał odłożone tysiąc złotych na trumnę, ale teraz za te pieniądze stać go będzie na pochówek co najwyżej w tekturowym pudle po telewizorze. I że masowe dodruki pieniędzy pożarły jego oszczędności życia. Ale sąsiad jest głupi – po co oszczędzał?

 39. Chociaż hotinie może masz rację. Te pieniądze jak rząd dobrze poszuka, to znajdzie. Albo 230 miliardów wydrukuje. Niemożliwe? PiS udowodnił już, że dla niego nie ma rzeczy niemożliwych.

 40. Małpa najaralaś się poczekaj UE każe zamknąć lotniska w mieście i będzie Polak mądry po fakcie!

 41. Tak. Pis potrafi zarządzać. Aby CPK mógł osiągnąć minimalny poziom liczby obsługiwanych pasażerów (40 – 65 milionów, czy nawet 100 milionów) koniecznym stanie się zlikwidowanie wszystkich regionalnych lotnisk w Polsce, z Balicami włącznie. W przeciwnym razie istnienie CPK straci sens.

  Dziś chcąc dostać się np. do Londynu wsiadamy w Balicach do samolotu i – lecimy. Natomiast po powstaniu CPK wyglądać to będzie następująco: jedziemy do Katowic, tam przesiadamy się w ekspres do CPK i w CPK przesiadamy się do samolotu do Londynu. Czas podróży przez to będzie o połowę większy.

  Na szczęście CPK nigdy nie powstanie. Dlaczego? Szacowany całkowity koszt inwestycji (lotnisko + dojazdowe linie kolejowe) to 230-250 miliardów złotych. Aha.

  Więc Balice mogą spać spokojnie. Tylko przy okazji wywalimy w błoto pod Baranowem kilka miliardów. Ale to w pisowskiej Polsce nic nadzwyczajnego.

 42. Hotinku nie podniecaj się tak bardzo bo Ci żyłka pęknie , i będziesz musiał znowu wyjechać do sanatorium.

Send this to a friend