Informacje

KRAKÓW. Regionalna Port Lotniczy Kraków Airport obsłużył 9 milionowego pasażera

„15 grudnia 2023 r. na długo zapisze się w historii naszego lotniska.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

„Tuż przed świętami Bożego Narodzenia jako pierwszy port regionalny w Polsce osiągnęliśmy  historyczny wynik – dzisiaj obsłużyliśmy 9-milionowego pasażera. To znakomita okazja, by złożyć podziękowania wszystkim, którzy do tego sukcesu się przyczynili : przede wszystkim  drużynie Kraków Airport oraz całej branży turystycznej Krakowa I Małopolski,która po pandemii wytrwale  pracowała nad odbudową potencjału naszego regionu.

 Cały czas pracujemy nad siatką połączeń na przyszły rok, dzięki której – jak pokazują prognozy – przekroczymy barierę 10 milionów pasażerów”. –  dodał Radosław, Włoszek prezes Kraków Airport. 

9-milionowym pasażerem okazała się Pani Edyta, która wraz z synem Mikołajem  #PROSTOzKRAKOWAudała się do Abu Dhabi z  z Wizz Air, jednym z bazowych przewoźników Kraków Airport.

Na krakowskim lotnisku witali ich: Ryszard Pagacz wice-wojewoda Małopolski,  Łukasz Smółka, wice-marszałek Województwa Małopolskiego, Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Rada Nadzorcza MPL na czele z Wandą Kułaj, Grzegorz Gogola, prezes Hilton Garden Inn Kraków airport oraz Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Pani otrzymała  szereg okolicznościowych prezentów: od Kraków Airport walizkę, czytnik kindle, voucher do Bussines Lounge, a także – voucher na weekendowy pobyt w hotelu HGI Kraków Airport oraz zestaw upominkowy od Lagardere Travel Retail Polska.

W terminalu pasażerskim od rana trwa akcja okolicznościowa dla wszystkich pasażerów Kraków Airport. Pracownicy Need Help rozdają pasażerom brandowane cukierki, a w co 9 cukierku jest wygrana (kody rabatowe w punktach partnerskich: MPL Services, Lagardere Travel Retail Polska, Hilton Garden Inn Kraków Airport oraz gadżety Kraków Airport).

Kraków Airport

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

 1. PIS zniszczył kopalnie. Żeby nie mieć kłopotów z górnikami dawał im non stop podwyżki .Kilkanaście miliardów zl. Teraz chcą 7 miliardów. Zarobki ponad 180% flapsy ponad 200% Który obywatel robotnik tyle dostał ŻADEN .Z roku na rok wydobywa się mniej węgla, a zarobki w górę. Rosną koszta A im wciąż mało,i mało.Po 8 latach rządu górnictwo jest na skraju bankructwa upadłości. Ekonomiści od siedmiu boleści.

 2. @ – a tak przy okazji, ciekawe jaka jest kondycja kopalń Tauronu na dziś, bo PiSowski poseł z zachodniej Małopolski wspomniał niedawno z mównicy jak to Beata Szydło „uratowała” w 2015 kopalnię w Brzeszczach. Tylko ten ratunek polegał na przypisaniu nierentownego zakładu spółce energetycznej Tauron. Pani premier zamiast wypowiedzieć się merytorycznie o szansach na rentowność wykrzykiwała wtedy: „…wszystko co wy zamkniecie, my otworzymy…” Mało to ma wspólnego z rynkowym podejściem. Sprawa wymaga zbadania, czy te decyzje były uzasadnione, tym bardziej, że dziś minister Budka mówi o zgłoszonym przez spółki górnicze zapotrzebowaniu na pomoc publiczną w kwocie 7 mld. złotych.

 3. To taka pisowska pajęczyna. Na przykład Zdzisław Filip, rodowity oświęcimianin, członek pis i solidarności, od 2016 r, prezes spółki Tauron Wydobycie. Kiedy obejmował stanowisko wielu specjalistów z branży łapało się za głowy, ponieważ Filip nigdy w życiu nie zarządzał żadną firmą, nawet kilkuosobową. Nie miał też żadnego wykształcenia w tym kierunku.

  „Sprawdził się jako kaowiec organizujący chłopom barbórki. I tyle. Taki ktoś nie może zajmować tak ważnego stanowiska tylko dlatego, że był lojalny i chciałby na stare lata zarabiać po 35 tysięcy miesięcznie”.

  W rzeczywistości zarabiał więcej, już w 2016 po ponad 40 tys. Za jego prezesury spółka Tauron Wydobycie notowała straty, rok 2017 zakończyła z 211 mln zł na minusie, rok później kwota ta przekroczyła 1 mld zł. W końcu go zwolniono, ale koleżanka nie zostawiła go na lodzie: 16 lipca 2020 r. został członkiem rady nadzorczej Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice.

  „Znajomość Filipka z Szydło sięga lat 70-tych. O Szydło zawsze wypowiadał w samych superlatywach. – “Kumpelka. Tak bym ją określił. Nie szefowa, liderka, która ma ochotę rządzić, rozstawiać po kątach, ale koleżanka. Równy druh”.

  Więc gdy będziecie kupować kubek kawy w Balicach i pomyślicie: „dlaczego kulwa ta kawa taka droga?”, wspomnijcie tę pouczającą opowieść. .

 4. Prawdziwa świnia musi czerpać korzyści z kilku żródeł. Koryto + .Jak to mówiła kiedyś soltysowa z Przecieszyna IM SIĘ TO PO PROSTU NALEŻAŁO .

 5. Czy prezes Kraków Airport to ten sam pan, który jest nominatem PiSowskim w Radzie Nadzorczej TVP siejącej propagandę? Czekam na zapowiadane zmiany…

 6. Toż to jeszcze nie spakowany pan prezes .Myślałem, że podał się do dymisji, zawsze mówił,że ma honor.

Send this to a friend