Informacje

KRAKÓW. Czerwiec okazał się dla krakowskiego lotniska rekordowy

W  czerwcu  z usług krakowskiego lotniska skorzystało  867 403  pasażerów, czyli o 16 % więcej w stosunku do czerwca 2019 roku i o 21 %  więcej w stosunku do czerwca 2022. Łącznie od początku roku w 2023 roku odnotowano  4 371 440  pasażerów.

„Czerwiec okazał się dla krakowskiego lotniska rekordowy jeśli chodzi o ruch pasażerski.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.


„Już w pierwszych dniach miesiąca obserwowaliśmy większą ilość podróżnych wybierających się na urlop do słonecznych miast. Do Krakowa przylatywali turyści z wszystkich stron świata, na co wpłynęła niewątpliwie atrakcyjna siatka połączeń krakowskiego lotniska. Dziękujemy wszystkim pasażerom, którzy wybrali  nasze lotnisko. To był także czas sportowców przylatujących do Krakowa i Małopolski na Igrzyska Europejskie 2023, a których można było bez trudu rozpoznać  w terminalu. Jestem przekonany, że zabrali ze sobą wspaniałe wrażenia z naszego regionu.”- dodał Radosław Włoszek prezes zarządu Kraków Airport.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. A ten znowu wyskoczył jak Filip z konopiii. To może uruchomić bezpośrednią linię autobusową do Balic.

Send this to a friend