Informacje

KRAKÓW. Centrum Edukacji Lotniczej zaprasza na wspólne świętowanie

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport ma już 5 lat! Z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych, wraz z rodzinami, na huczne obchody naszego jubileuszu! Dnia 29 października 2022 między godziną 9:00 a 14:00 drzwi CELu otwierają się szeroko! Macie szansę wziąć udział w konkursach z nagrodami, poznać nasze przestrzenie, zrobić niezwykłe zdjęcie w strojach lotniczych i spędzić czas w lotniskowej atmosferze.

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport (CEL) znajduje się w północnej części budynku administracyjno-technicznego lotniska Kraków Airport w Krakowie- Balicach. To wyjątkowy w skali kraju ośrodek edukacyjny, realizujący autorski program przybliżający wszystkim chętnym zasady funkcjonowania portu lotniczego i jego organizację. Przypomina lotnisko w pigułce i wyposażone jest w urządzenia spotykane na każdym lotnisku świata. Z tą przewagą, że w CEL można wszystkiego dotknąć, spróbować, dowiedzieć się jak działa.

„Podczas naszego święta zaplanowaliśmy dla Was wszystkich naszych Gości specjalne atrakcje.
CEL przede wszystkim uczy zatem  mamy dla Was wiele konkursów, gier i zabaw – oczywiście
o tematyce lotniczej. Za każdą aktywność będziecie mogli zdobyć naklejkę z naszym Pingwinem Leonardem, a dla najlepszych czekają nagrody” – mówi Jolanta Rokosz, Kierownik Centrum Edukacji Lotniczej. Dodatkowo będzie można skorzystać z symulatora lotów, w rzeczywistości wirtualnej (stanowisko VR) wcielić się w marszałka i zaparkować samolot na płycie postojowej oraz zrobić sobie niepowtarzalne zdjęcie w strojach lotniczych! Dla każdego będzie także dostępny smaczny upominek.

Świętowanie 5 lat CEL odbędzie się w sobotę, 29 października, w godzinach 9:00-14:00, w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Pod CEL jest dostępny darmowy parking dla gości na czas udziału w wydarzeniu, można również dojechać Kolejami Małopolskimi oraz autobusami MPK.

www.krakowairport.pl


O Kraków Airport

Kraków Airport jest jedynym lotniskiem regionalnym w Polsce, które przed pandemią koronawirusa obsługiwało 8 milionów pasażerów. Lotnisko jest członkiem Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych (ACI) oraz Związku Regionalnych Portów Lotniczych. Działania Kraków Airport są dostrzegane na świecie – potwierdza to m.in. nagroda ASQ Awards 2016 przyznana przez Airport Council International w 2017 r. za doskonalenie jakości obsługi klienta oraz nominacja UBM do nagrody World Routes Marketing Awards w 2017 roku.

Kraków Airport jako pierwszy port lotniczy w Polsce podpisał deklarację „Aviation Industry Charter for COVID-19”, zainicjowaną i przygotowaną przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Głównym celem deklaracji jest stosowanie i promowanie nowych zasad bezpieczeństwa przeciwko rozprzestrzenianiu się COVID-19 przez operatorów lotniczych oraz zarządzających lotniskami,

CSR: Kraków Airport traktuje społeczną odpowiedzialność biznesu jako nieodłączny element strategicznego zarządzania i jest pierwszym regionalnym portem lotniczym w Polsce cyklicznie publikującym Raporty zrównoważonego rozwoju w oparciu o międzynarodowy standard raportowania niefinansowego Global Reporting Initiative.

Inwestycje: Plan Generalny lotniska Kraków/Balice wyznacza kierunki rozwoju portu lotniczego w ciągu najbliższych dwóch dekad. Krakowskie lotnisko planuje zainwestować około miliarda złotych w rozwój infrastruktury. Podstawą dalszej modernizacji lotniska pozostaje budowa nowej drogi startowej, która jest kluczowym elementem infrastruktury portu lotniczego. Rozwój lotniska oznacza powstanie ponad 10 tysięcy nowych bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy oraz rozwój gospodarki Małopolski i Krakowa

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend