Informacje

KRAKÓW. Airport Library czyli odlotowa biblioteka w Kraków Airport

Dzisiaj w Kraków Airport odbyła się uroczystość udostępnienia bibliotecznego regału –  Airport Library  – dla pasażerów oczekujących na wylot w hali odlotów krakowskiego lotniska przez Bibliotekę Kraków. Na samoobsługowym regale są już dostępne książki dla  dzieci i dorosłych,  w języku polskim oraz obcojęzyczne. Książki na biblioteczny regał przekazała Biblioteka Kraków współpracująca z Centrum Edukacji Lotniczej oraz dziewięć krakowskich konsulatów, współpracujących od 2019 roku z Willą Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. Pasażerowie będą mogli przeczytać książkę podczas oczekiwania na rejs.

W uroczystości wzięli udział, Tibor Gerencsér – Konsul Generalny Węgier ,Michael Groß – Konsul Niemiec  oraz Radosław Włoszek prezes zarządu Kraków Airport, Agnieszka Staniszewska-Mól – dyrektor Biblioteki Kraków, Dominika Kasprowicz – dyrektor Instytut Kultury Willa Decjusza  oraz Jolanta Rokosz – Kierownik Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

„Czytanie książek to znakomita czynność relaksująca, zwłaszcza przed odlotem”-powiedział Radosław Włoszek prezes zarządu Kraków Airport. Możemy poczuć radość z kontaktu z literaturą piękną, wrócić do marzeń o wspaniałych podróżach i cieszyć się swobodą, którą daje nam zwiedzanie całego świata. Dziękuję wszystkim Państwu, którzy przyczynili się do powstania odlotowej biblioteki.”-dodał Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. Trochę to bez sensu. W Balicach czeka po przejściu przez wszystkie kontrole czeka się na samolot mniej więcej godzinę. Ile stron można przeczytać za ten czas – 50-70? I co dalej?

  2. sensacja na skalę międzynarodową…. regał z książkami , no super.. i tyllllle osób na otwarciu…
    ciekawe kto to wymyślił

  3. A żona zapisała się już do pisu-u? Nie? To bardzo poważny błąd. Od tego trzeba było zacząć.

  4. Może mi ktoś doradzić jak osiągnąć taki sukces zawodowy jak pan Włoszek, jakie wykształcenie trzeba mieć i kwalifikacje, aby zostać np. prezesem zarządu lotniska. bardzo chciałbym, ale nie wiem od czego zacząć….. doradzi ktoś? No i chciałbym, aby moja żona też się sprawdziła w biznesie….

  5. Gibas. Włoszek. Gibas. Włoszek. Gibas. Włoszek. Gibas. Włoszek – i tak już do zaśnięcia.

Send this to a friend