Informacje, Wideo

KRAJ. Postulaty Rady Konsultacyjne Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

W niedzielę 1 listopada zebrała się po raz pierwszy Rada Konsultacyjna powołana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet (OSK). Jak poinformował OSK – Rada ma odpowiedzieć na dwa pytania: „czego chcemy? – jak możemy to osiągnąć?”

Rada będzie miała charakter koordynacyjny, a jej zadaniem jest „zbieranie i porządkowanie postulatów zgłaszanych przez protestujących” w ramach trzynastu grup tematycznych:

 1. Aborcja na żądanie i pełnia praw kobiet (w tym walka z przemocą domową i niealimentacją)
 2. LGBT to ludzie
 3. Świeckie państwo
 4. Służba publiczna, nie partyjna
 5. Prawdziwe instytucje, prawdziwi rzecznicy (RPO, RPD)
 6. Poprawa kondycji publicznej ochrony zdrowia
 7. Edukacja na miarę współczesności
 8. No pasaràn (stop faszyzmowi)
 9. „Odśmieciowienie” rynku pracy
 10. Klimat
 11. Reanimacja psychiatrii
 12. Prawdziwe wsparcie osób z niepełnosprawnościami
 13. Stop propagandzie w mediach publicznych.

W skład Rady wchodzą m.in. Barbara Labuda, prof. Monika Płatek, Michał Boni, Kinga Łozińska, Paweł Kasprzak, Dominika Lasota z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, Piotr Szumlewicz. Mogą dołączyć do niej kolejne osoby.

W poniedziałek 2 listopada na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet ukażą się adresy e-mailowe do koordynatorów poszczególnych grup tematycznych Rady.


Ogólnopolski Strajk Kobiet, 100 tys. manifestacja w Warszawie, 30 października 2020

Poprzedni artykułNastępny artykuł

122 komentarze

 1. @Tak było już nie pamiętacie
  Analfabetyzm ekonomiczny. Ludzie nie mają z czego zrezygnować bo pieniądze na świadczenia typu 500 +, itp. pochodzą z ich własnych podatków o czym wie np. każdy Amerykanin czy Brytyjczyk ale może do ciebie ta wiedza jeszcze nie dotarła. Lata rządów PO-PSL przypadały na okres największego powojennego kryzysu gospodarczego a lata rządów PIS były okresie światowej prosperity gospodarczej na którą PIS przecież nie miał żadnego wpływu (to się teraz zmieniło). Nawet gdyby u sterów rządów były największe przygłupy to wpływy do budżetu i tak by wzrosły.

  Piszesz że 3 tyś. osób na 154 tyś to mało? A ile było na manifestacjach popierających zmiany ustawy? Odpowiem za Ciebie – 0 osób i 0%. Sondaże pokazują że zmiany w ustawie popiera tylko 15-18% społeczeństwa a przeciwko jest 65-80% w zależności od sondażu. Tyle w temacie.

  .

 2. Dziwne, że PiS rzekomo ciągle dodrukowuje banknoty,
  a złotówka w stosunku do innych walut umacnia.

 3. A skąd pis „dał”? Pis po prostu dodrukował setki miliardów złotych, za które kupił sobie swoich ciemnych wyborców. Reszta (chociaż oni też 😀) ma teraz za to w sklepach wszystko droższe o 30 % i o tyle samo realnie mniej oszczędności w banku i pensji na koncie. Wszystko to wcale się nie bilansuje, pieniądze zagrabione przez władzę nie wracają do obywateli w całości, ponieważ część jest po drodze marnotrawiona, rozkradana, wydawana na niebotycznie nepotyczne rady nadzorcze, na nowy tłum urzędasów i na kretyńskie inwestycje w postaci np. przekopu Mierzei Wiślanej.

 4. Tym bieganiem po ulicach uśmiercicie trochę ludzi w Polsce,
  oczywiście Marta Lempart, według Was, nic nie jest temu winna.

 5. Jeśli, co niektórym, od ostatnich pięciu lat żyje się tak źle to niech dobrowolnie zrezygnują z 500+ na dziecko, 300 na wyprawkę szkolną i 500 na wczasy. Z własnych pieniędzy niech pokrywają co roku podręczniki dla dzieci. Tego nie było za rządów PO . Pracownicy sklepów powinni znów sobie przypomnieć jak harowali w niedzielę w hipermarketach, zamiast odpoczywać z rodziną. Sprzedano wszystkie większe firmy za grosze, bo nie przynosiły dochodu, a teraz nagle wszystkie przynoszą dochód, a podatki lecą za granicę zamiast do budżetu państwa.
  Młode manifestantki znają się jedynie na facebook, a nie tym co jest dobre dla Polski. Nie dostrzegają, że są wykorzystywane. W Oświęcimiu protestowało zaledwie 3 tysiące ludzi na 154 tysiące – to nie większość to zaledwie 2 % rozwrzeszczanej mniejszości.

 6. No to teraz skończą się protesty. Hegemon ma jednak nieprawdopodobne szczęście. A że kilkadziesiąt tysięcy wiecej Polaków się zarazi i kilka tysięcy więcej umrze, to nieistotne. To tylko część jego gry.

 7. Za brak wolnych łóżek nie wiń kobiety
  gdy żadnego planu nie było, niestety

 8. Nie będą Wam Stany zasłoną marzeń
  gdy mamy dziś w Polsce rekord zakażeń…

 9. Nie martw się o Jarka, martw sie o siebie, bo w wyniku nieodpowiedzialnego wydzierania się i łażenia po ulicach, w Małopolsce gwałtownie wzrosła ilość zachorowań na Covid-19, w szpitalach już nie ma wolnych łóżek.

 10. Zamknięty w swej norce
  drży sobie jak mysz
  gdy Naród mu woła:
  A kysz! Won! A kysz!

  PS. Jarku, uważaj na kota!

 11. Podobno radny PiS, a zarazem wykładowca na PWSZ w Oświęcimiu będzie wyrzucał wszystkie studentki, które przyjdą z błyskawica lub transparentem na zajęcia???

 12. Zresztą po co nam np. inzynierowie? Zawsze przecież można wynająć zagraniczną firmę budowlaną. A most biskup na wszelki wypadek pokropi. Lekarze, ratownicy medyczni i pielegniarki – też są niepotrzebni. Ksiądz odprawi egzorcyzmy, diabła wypędzi i chory zaraz ozdrowieje. Nauczyciele – śmiech na sali. Po co? Przecież wszystko jest w Internecie.

 13. Myślisz że tak się da? A dlaczego nie? Najwyżej zostanie KUL i toruńska szkoła Rydzyka.

 14. „Wypier … ą” studentów z uczelni i przestaną się „wkur … ć”.

 15. Mianowanie tępego chama i fanatyka ministrem nauki i szkolnictwa to doskonały sposób na wku****** wienie studentów. Czasami już nie rozumiem zagrywek Hegemona.

 16. Kaczyński teraz wysyła swoich patriotów-nazioli na kobiety. Robi się coraz parszywiej.

 17. Przychodzi baba do lekarza … Panie doktorze mam Covid. Co mam robić?

  A była pani na manifestacjach?

  Tak … To … „wypier … ć”

  i nie chodź Pani więcej „jeb … ć” PiS-u.

 18. Mam pytanko do środowisk narodowych: Polska ma być od morza do morza – od jakiego do jakiego?

 19. Jasne. Był kapusiem esbecji, ale takim przymuszonym. Ha, ha, ha. Jak wszyscy kapusie.
  Czyli pisowski marszałek Terlecki to dziecko resortowe. Jak wszyscy pisowcy. Kaczyński Rajmund dostał willę w centrum Warszawy oczywiście za działalność w antykomunistycznej opozycji. A dzieci grały w peerelowskim filmie przypadkowo. Nie wszyscy w Polsce są tacy głupi, żeby w coś takiego uwierzyć.

 20. ZAPRASZAMY 11 LISTOPADA DO WARSZAWY NA WIELKI MARSZ ŚRODOWISK NARODOWYCH!

  ht+tps://www.facebook.com/145408678934265/posts/1996893203785794/?vh=e&d=n

 21. Przychodzi baba do lekarza … Panie doktorze mam Covid. Co mam robić?

  A była pani na manifestacjach?

  Tak … To … wypier … ć.

 22. „Niemal każdy serial na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu.” Abp Gądecki wyjaśnia protesty młodzieży.

 23. SZUKAM ROSŁYCH OSÓB DO STRAŻY DO OCHRONY BIBLIOTEKI PODCZAS MARSZU NARODOWCÓW.
  ŻARTOWAŁEM, ONI NIGDY TAM NIE WEJDĄ.

 24. Kaczyńskofobia niektórych bardzo męczy, psychiatra zapewne pomógłby w jej zwalczeniu.

 25. Z BIOGRAFII KACZYŃSKIEGO WYNIKA, ŻE NIE ZNA JĘZYKÓW, A Z PRYWATNYCH PODRÓŻY PO ŚWIECIE BYŁ TYLKO RAZ JAKO 18-LATEK W ZWIĄZKU RADZIECKIM. TO DOKĄD MA WYPIE… ?

 26. Olgier Terlecki żadnym komunistycznym propagandzistą nie był.

  W 1939 roku został wywieziony do Związku Sowieckiego. W 1941 roku wstąpił do Polskich Sił Zbrojnych. W 1942 ukończył Szkołę Podchorążych Rezerwy 6 Lwowskiej Dywizji Piechoty w Shahrisabz, w Uzbekistanie[. Później służył w II Korpusie. Brał udział w bitwie o Monte Cassino i Ankonę. Napisał o tych bitwach jedną ze swoich książek,

  W 1947 roku wrócił do kraju i zamieszkał w Krakowie. W latach 1947–1951 był redaktorem „Dziennika Polskiego”, a od 1955 „Życia Literackiego”.

  Przez 35 lat wprawdzie był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa PRL, a działalność w tym zakresie szczegółowo opisał jego syn Prof. Ryszard Terlecki[.

  Do współpracy został przymuszony w roku 1951 groźbą aresztowania

 27. ❌ Homofobiczny Minister Edukacji terroryzuje szkoły. Powód? Prawa kobiet!

  ➡️ Przemysław Czarnek zlecił kuratoriom polowanie na nauczycielki i nauczycieli, którzy uczestniczyli lub zachęcali swoich wychowanków do udziału w protestach w obronie praw kobiet.

  📄 W preambule Ustawy Prawo Oświatowe jest jasno zapisane, że szkoła winna przygotować uczennice i uczniów do wypełniania obowiązków obywatelskich w oparciu zasady solidarności, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości i wolności.

  ‼️ O tym warto, żeby Pan Minister sobie przypomniał, przyswoił i zaczął realizować zamiast atakować nauczycielki i nauczycieli, którzy z powodu chaosu, jaki do szkół wprowadził PiS, wykonują swoją niezwykle potrzebną prace w bardzo trudnych warunkach.

 28. Widać że te tu pisiory to albo stare zramolałe dewoty, albo postendeckie ultranacjonalistyczne pierdoły, albo zwykli faszyści. Plus świr hotin.

 29. Czyli przyznajesz że poza Terleckim całą reszta tej bandy była w pzpr i sb. Zresztą ojciec Terleckiego był znanym komunistycznym propagandzistą.

 30. Prof. dr hab. Ryszard Terlecki, znany antykomunista z Krakowa nigdy do PZPR-u nie należał.

  W 1968 i 1970 był zatrzymywany za udział w protestach studenckich. Od 1977 współpracował ze Studenckim Komitetem Solidarności, a następnie z Komitetem Obrony Robotników.

  W 1980 wstąpił do „Solidarności”. Publikował w podziemnych pismach m.in. „Solidarności Narodu”, „Polityce Polskiej” i „Przeglądzie Wiadomości Agencyjnych”.

 31. Ja też apelowałem o spokój do obywatelek i obywateli, żeby nie dali się sprowokować warchołom wspieranym przez określone siły.

 32. Gwidon Pizdroł zamieścił na swojej stronie internetowej nazwiska członków PiS, którzy byli w pzpr, ub, sb, tppr, mo i nkwd. To Jarosław Kaczyński, Błaszczak, Brudziński, Terlecki, Macierewicz, Szydło, Ziobro oraz 485 innych pisowskich nazwisk. Dla mnie to ostateczny dowód.

 33. Widzieliście zapewne krowy, które zerwały się z łańcucha i zaczynają szaleć, ale po pewnym czasie uspakajają się. Tak też już zaczyna być z obecnym Strajkiem Kobiet.

  Ta sytuacja też wróci do normalności. Polacy potrzebują spokoju. O to wielokrotnie apelował premier Mateusz Morawiecki. Wszystkie te akcje, które śledziliśmy przez ostatnie kilka dni są niezgodne z prawem.

  Ostatnie protesty już nie cieszą się tak dużym poparciem. Wiele osób dochodzi zapewne do wniosku, że tu nie chodzi o obronę praw kobiet, a o brudną politykę, którą zaproponowały panie Lempart i Suchanow. Zostały już rozszyfrowane i stąd mamy obecnie tendencję spadkową.

 34. Za trzy lata zagłosujemy na PiS i znowu wygramy, nie chcemy powtórki rządów PO
  z ich wszelkimi nadużyciami.

 35. PiS skłócił się już z:

  Lekarze,
  Nauczyciele,
  Profesorzy akademiccy,
  Rolnicy,
  Sędziowie i prokuratorzy,
  Aktorzy i ludzie kultury,
  Przewoźnicy autokarowi
  Restauratorzy,
  Sprzedawcy,
  Studenci i rezydenci,
  Samorządowcy,

  PiS jeszcze popierają:

  Policja
  Wojsko
  Służby specjalne
  Duchowieństwo.

 36. Lider ruchu Kukiz’15 Paweł Kukiz zamieścił na swoim profilu na Facebooku listę osób związanych z Platformą Obywatelską, które były członkami Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, lub współpracowały ze Służbą Bezpieczeństwa PRL.

  Na opublikowanej przez polityka liście znajdują się m.in. nazwiska byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego, europosła PO Michała Boniego, współzałożyciela PO Andrzeja Olechowskiego, posłanki PO Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej, byłego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w rządzie Donalda Tuska Zbigniewa Ćwiąkalskiego, czy europosłanki PO Barbary Kudryckiej.

 37. Może bezczelnie kłamliwa tempora przytoczyć jakieś przykłady komunistów w po? Bo w pisie proszę bardzo: komunistyczny prokurator Piotrowicz, komunistyczny propagandzista Marcin Wolski, komunista Jan Pietrzak.

 38. Młodzież ma olej w głowie, szerokie horyzonty i nie jest obarczona historią

  Kaczyński jest na wskroś przesiąknięty komunizmem i tylko te odniesienia ma w głowie

 39. Cała opozycja w Polsce (PO, SLD. KOD) jest potkomuną, ale młodzi ludzie w Polsce zupełnie nie orientują się w tych zaszłościach. Teraz do postkomuny dołączył się jeszcze Strajk Kobiet, a jego przywódczyni, Marta Lempart, ubzdurała sobie, że przejmie władzę w Polsce

 40. Kaczyński chce nasłać prokuratora na polskie kobiety

  żadne szczytne hasła nie zasłonią prawdziwych intencji chorego destruktora

 41. Do @Ogólnopolski Strajk Kobiet

  Chyba wam się pomylił „wolny wybór” od „róbta co chceta”.

  @OSK przypomnieć tylko chciałem, że mamy demokrację, rządzi ten kto wygrywa wybory. Zacytuję może waszego pyskatego idola byłego posła z zarzutami korupcyjnymi: …”wygrajcie se wybory to se będziecie rządzić”.

  Przytłaczająca większość protestujących nie wie o co protestuje, idzie na protest z frustracji z powodu przegranej ich partii w kolejnych wyborach, no i można sobie pokrzyczeć na pis.
  Nie będę wspominał o wandalizmach, wulgarnym języku i chamstwie.

  Poza tym:

  – „Ludzie na ulicach krzyczą o prawach osób nieheteroseksualnych” – nie ludzie tylko garstka i nie o prawa tylko o przywileje
  – „domagają się pomocy przedsiębiorczyniom i pracownicom” – tego nie słyszałem
  – „przywrócenia niezależności sądów” – przecież to się właśnie dzieje, przywracane są wolne sądy, usilnie staracie się temu zapobiec
  – „odwrócenia deformy edukacji” – to też się dzieje,
  – „usunięcia religii ze szkół” – religia nie jest obowiązkowa, macie wybór, nie o to walczycie czasami? o wybór?

  Ten protest i poprzednie o „wolne sądy” to jedna i ta sama próba, obalenia władzy przez frustratów, którzy nie potrafią wygrać wyborów bo mają g. do zaproponowania obywatelom, potrzebują na nowo dorwać się do władzy, żeby zatrzymać reformę sądownictwa, żeby było jak było, żeby nadal można było kraść bezkarnie, grunt się pali pod nogami, najpierw Sławek, teraz Roman a kto następny, a było tak pięknie (bezkarnie). Teraz piorun, wcześniej OTUA a to jeden wuj, pic na wodę fotomontaż, a głupcy to kupują.

  Dla mnie osobiście wymownym symbolem całego PO-KO, wraz z jego dorobkiem ostatnich 8-lat rządzenia jest oczyszczalnia Czajka i jej gówna spływające do Wisły.

 42. Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiadał „blokadę wszystkiego”, jak się jednak okazuje frekwencja w poniedziałek na protestach okazała się dużo niższa od oczekiwanej. To oznacza, że młodzież najzwyczajniej jest nimi znudzona, co było do przewidzenia.

 43. Dla mnie to kolejny ciąg teatrzyku…petru,kijowski,teraz lampart.Satyrycy do tego patologia.Nic nie osiągną 🤭

 44. Jak tak dalej będzie ludzie będą umierać na ulicy jeszcze 2–3 dni i służba zdrowia szpitale są zatkane .

 45. Szpitale wyposaża nam Jurek Owsiak, kasę na leczenie chorych dzieci zbieramy prywatnie, branżę gastronomiczną ratujemy zamawiając na wynos, a teraz prowadzimy interwencyjne zakupy chryzantem…
  po co nam ten rząd?

 46. Panie Duda, złożył Pan do Sejmu projekt ustawy o zakazie aborcji, nakazujący lekarzom wchodzić w rolę jakiegoś boga, jakiś „kompromis z kompromisem z kompromisem”. Nie będziemy mówić o tym projekcie.

  Bo Pan czegoś ewidentnie nie usłyszał i nadal Pan nie słyszy. Mimo że 200 tysięcy ludzi krzyczy to w Warszawie, a kolejny milion protestuje i krzyczy w 450 miejscowościach w Polsce.

  Spieszymy wyjaśnić.

  Aborcja ewidentnie stała się symbolem walki o wolność. Ludzie na ulicach krzyczą o prawach osób nieheteroseksualnych, domagają się pomocy przedsiębiorczyniom i pracownicom, przywrócenia niezależności sądów, odwrócenia deformy edukacji, usunięcia religii ze szkół.

  Wiemy, bo na tych ulicach stoimy, domagając się praw kobiet. I widzimy, że walka o prawa kobiet stała się symbolem walki o wolność.

  Nie zabierze Pan ludzi z ulicy kolejnym projektem ustawy o zakazie aborcji! Człowieku!

  Gniew społeczny wybuchł, a rząd i Pan tylko dolewacie oliwy do ognia.

  Jako że kicacie jak zające wokół aborcji, brakuje Wam czasu na wzięcie się do roboty w kwestii pandemii. W ramach „walki z pandemią” kilka dni temu zamknęliście cmentarze, pozbawiając środków do życia przedsiębiorców i przedsiębiorczynie, które pracowały cały rok na ten jeden dzień! A ludzie ruszyli masowo na cmentarze przed początkiem zakazu, żeby mimo wszystko odwiedzić swoich zmarłych. Ile jeszcze takich idiotyzmów?

  Weźcie się do roboty.
  Odpieprzcie się od aborcji.

 47. Czy @Czesław nie uważa, że za to co powiedział o protestujących kobietach, ich ojcowie mają pełne prawo stłuc mu ryj?

 48. @prawdziwa prawda
  Czy poza najbardziej tępymi sloganami z prymitywnej pissowskiej propagandy masz jeszcze cokolwiek innego do powiedzenia? Zastanawiam się czy wierzysz w te brednie które głosisz czy tylko jesteś wynajętym narzędziem PISS-owskiej propagandy?

  Najbardziej zabawne dla mnie jest stwierdzenie że dziewczyny zostały zmanipulowane przez.. chyba niemiecką propagandę.Wnioskować należy że gdyby nie były zmanipulowane to ręce puchłyby im od braw z powodu wydania przez tzw. Trybunał orzeczenia. Powinny być według ciebie zachwycone że najbardziej restrykcyjne prawo antyaborcyjne w Europie stało się jeszcze bardziej restrykcyjne. Prawo to już wcześniej było bardziej restrykcyjne niż w krajach których obowiązują zasady szariatu jak np. Arabia Saudyjska czy Iran. W każdym z nich prawo dopuszcza kilkanaście a nawet kilkadziesiąt wyjątków od zasady nie przerywania ciąży!
  Co do litery „S” i znaku błyskawicy uważam że PISS dawno już powinien zakazać ich używania z uwagi na możliwe odniesienia do symboliki hitlerowskiej.

 49. i oszustwem że usuną przykurcza wyłudzając zgodę na operacje od mojego rodzica a zrobiono operacje bioder ,a bez mojej zgody za moimi plecami załatwiajac operacje nie informując mnie o czkającej mnie operacji jej skutkach powikłaniach i co zamieżają zrobić, siła mnie wzięto na operacje przypięto pasami i przeszczepiono moje stawy biordrowe o koncie 150% .mięśnie pośladków i ud moje stawy kolanowe i więzadła prominętom elicie bo oni stracili podczas sportów ekstremalnych ,a ja nigdy nie miałam kontuzji złamania i chodziłam do szkoły sportowej ,broniłam się że jestem świadoma jakie kalectwo chcą mi zrobić bo dziecko 16 letnie ma świadomość bo umie czytać pisać i uczyć się w szkole bo jest inteligentne i powinno mieć prawo decydować o swym ciele wie że to jest jego prywatna własność w którym będzie musiał żyć i odczuwać skutki operacji bul cierpienie załamanie nikt za nas tego nie będzie przeżywać byłam świafdoma że jestwem stu procent zdrowa i sprawniejsza nisz niejeden człowiek w tym kraju bo robiłam szopagaty meski rzenski i kładłam się plecami na nodze dwigałam wyprostowana noge do czoła robiłam norzyce zakładałam nogę na nogę fikołki gwiazdę i chciała lekarzowi pokazać ale go to nie obchodziło muwilam bez djagnostyki w ciemno nie masz prawa operować bo nieposiadał rzdnej dokumentacji na muj temat itp. ,,po tym jak zrobiono zemnie kalekę nie dano po operacji cheparyny nie założono na nogi uciskowych rajstop a że operacja była cięszka inwazyjna nie dano po niej przeciwbólowych po operacji chociaż na miejscu był oddział rehabilitacyjny wyrzucono mnie na bruk i do dzisiaj nie mam prawa skorzystania z dostępnych metod leczenia a nawet diagnostyki co zrobiono w trakcie tej operacja ,nie dostałam dokumętacji pooperacyjnej co w trakcie operacji wykonano ,odmawia mi size mnie 100 % zrowemu dziecku , lekarze wmuwili rodzica choroby niepotwierdzakac djagnostykąę prawa do leczenia i diagnostyki ,,jeśli twierdzicie że jesteście wstanie mi pomóc to dzwońcie na mój numer telefonu 79 74 144 90 jeśli jesteście wstanie mi przywrucić wycięte części z których mnie okradł Rafał Jastrzembski ordynator kamienna góra ,a w posce jest prawo scisle tajne komu przeszczepiono narzady , jakie prawo jest w polsce że nie mam rawa odzyskać zdrowia kture mi odebrano .

 50. Rząd pożałuje tego, jeśli się nie poda do dymisji. Tak samo, jak mówiłyśmy, że pani Przyłębska wyda wyrok i miałyśmy rację. Za każdym razem mamy plany i propozycje.

  Rząd pożałuje, to nie jest pusta groźba – powiedziała Marta Lempart, jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

 51. Strajk Kobiet powoli wygasa,
  ta batalia będzie wygrana
  przez PiS i Jarosłwa Kaczyńskiego.

 52. O Mario Przenajświętsza, w końcu PiSowcy zajarzyli. Nie zapomnij dodać jeszcze eutanazję i rozdział kościoła od państwa 🙂

 53. Dla Arystotelesa człowiek to istota społeczna, dla PiS-u człowiek to biały, Katolik, narodowiec.

 54. Prawem człowieka jest prawo człowieka do pozbawienia życia innego człowieka.

 55. Odwróćmy sytuację:

  W kraju rządzi lewica z Robertem Biedroniem w roli premiera. Nastąpił rozdział państwo-kościół. Kościół katolicki jest utrzymywany 100% ze składek wiernych. Związki LGBTQ są legalne. Aborcja jest dozwolona do 12 tygodnia bez podania przyczyn.

  I teraz:

  Czy katolicy i patrioci mają jakikolwiek zakaz wyznaniowy? NIE, wolność i równość dla wszystkich grup wyznaniowych.

  Czy katolicy i patrioci są zmuszani do aborcji dzieci? NIE, wolność wyboru (Kaja Godek rodzi dzieci z zespołem Downa i płody letalne).

  Czy katolicy i patrioci muszą używać środków antykoncepcyjnych? NIE, wolny wybór.

  Czy każdy Polak musi w coś wierzyć? NIE, wolność wyznań i przekonań.

  Czy katolicy i patrioci są zmuszani do małżeństw homoseksualnych? NIE, państwo nie zagląda obywatelom do łóżka.

  Czy każdy jest równy wobec świeckiego prawa i konstytucji? TAK, brak podwójnych standardów (aktualnie prawo kanoniczne chroni pedofilii wśród duchownych).

  W jakiej Polsce chcesz żyć Polaku?

 56. Poza punktem „aborcja na żądanie” wszystkie pozostałe są bardzo ogólnikowe i w praktyce można pod nie podciągnąć wszystko.

 57. Chrzest w kościele katolickim powinien odbywać się po ukończeniu 18 roku życia, to jest zbyt poważna decyzja, która narzucają dzieciom ich rodzice. Po za tym rozwiązanie konkordatu!

 58. Zabawne ze +- 80% komentów „pro”pisowych leci z jednego IP:) Potwierdzone info.

  …………Zaiste żałosny to żywot…

 59. Proszę o to, abyśmy usiedli do rozmów. Niech nasze spory nie toczą się na ulicach i niech nie będą przyczyną kolejnych zachorowań – zaapelował Morawiecki do protestujących i opozycji.

  Myślę, że rząd już zna postulaty ulicy: ***** ***

 60. Czy lokalna skrajna prawica z PiS już poprosiła policję o ochronę przed nastolatkami? Wasi pretorianie ze Straży Narodowej oraz Robert Bąkiewicz już poprosił 🙂

 61. @Jurek Tylko 50 zwolenników Hitlerjugendu? W warszawie volksdeutschów jest chyba kilkaset tysięcy.

 62. To oświadczenie uczonych to jeden wielki bełkot,
  którego zwykły człowiek niej w stanie zrozumieć.

 63. Niemal 50 pracowników naukowych Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego podpisało się pod oświadczeniem na temat wzbudzającego kontrowersje znaku, który wyróżnia Ogólnopolski Strajk Kobiet. Badacze odnieśli się także do języka, którym posługują się protestujący. Pod oświadczeniem podpisują się badacze z innych uczelni i wydziałów.
  —————————————————————————–

  My, niżej podpisane i podpisani, pragniemy wyrazić sprzeciw wobec nierzetelnego przedstawiania przez niektóre media i polityków źródeł symboliki wykorzystywanej podczas protestów wywołanych orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22.10.2020 roku.

  Jako badaczki i badacze zajmujący się nie tylko sztuką, ale także rozmaitymi przejawami kultury wizualnej, jesteśmy szczególnie wyczuleni na obraz jako narzędzie komunikacji społecznej i środek kształtowania otaczającej nas rzeczywistości. Z niepokojem obserwujemy więc manipulacje związane z medialnymi i politycznymi komunikatami stanowiącymi część kampanii popierającej orzeczenie Trybunału. We wspomnianych komunikatach symbole wykorzystywane przez protestujących bywają przedstawiane jako faszystowskie lub świadomie do faszyzmu nawiązujące. Sądzimy, że za tymi oskarżeniami nie kryje się merytoryczna argumentacja, lecz jedynie wola zdyskredytowania protestujących i obniżenie poziomu debaty publicznej.

  Niektórzy komentatorzy przedstawiają także wizualną oprawę protestów jako wulgarną lub gorszącą, a transparenty interpretują jako wykraczające poza normy debaty społecznej. Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że użycie przez protestujących prowokacyjnych obrazów i symboli jest przykładem ekspresji gniewu i bezradności wobec decyzji, która została podjęta bez szacunku dla praw człowieka. Ponieważ wybrany przez protestujących wizualny język protestu stanowi narzędzie oporu wobec drastycznego ograniczania praw kobiet do decydowania o sobie, jest on też w obecnej sytuacji zrozumiały i uprawniony.

  Sygnatariusze powyższego listu (w kolejności alfabetycznej):

  dr hab. Jakub Adamski, IHS UW
  dr Adam Andrzejewski
  dr hab. Barbara Arciszewska, IHS UW
  dr Justyna Balisz-Schmelz, IHS UW
  dr Grażyna Bastek, MNW
  prof. dr hab. Włodzimierz Borodziej, IHS UW
  Karolina Białas
  Zofia Bojańczyk
  dr Kinga Blaschke, WSE Kraków
  Joanna Chłopicka
  Agnieszka Chudzik
  dr hab. Marek Czapelski, IHS UW
  mgr Aneta Czarnecka
  dr Monika Czekanowska-Gutman, IHS UW
  Tomasz Dalewski
  mgr Wojciech Delikta, IHS UAM, AICA
  dr hab. Dariusz Dąbrowski, prof. nadzw. UKW Bydgoszcz
  Agnieszka Dulęba
  dr Kamila Dworniczak, IHS UW
  mgr Tomasz Dziewicki, IHS UW
  mgr Agnieszka Dziki, IHS UW
  Aleksandra Fiałkowska
  mgr Maria Franecka, Muzeum Sztuki w Łodzi
  Sebastian Gawłowski
  Agnieszka Goluch
  mgr Teresa Gręziak, IHS UW
  dr Mateusz Grzęda, IHS UJ
  dr Bartłomiej Gutowski, IHS UKSW
  mgr Olga M. Hajduk, IS PAN
  mgr Julia Harasimowicz, IHS UW
  mgr Magdalena Herman, IHS UW
  mgr Zofia Herman, MNW
  dr Andrzej Jakubowski
  mgr Aleksandra Janiszewska
  dr Anna Kawarska, UW
  mgr Sonia Kądziołka, IHS UJ
  mgr Ewa Kędziora
  Aleksandra Kędziorek
  Agnieszka Kleczyk
  dr Weronika Kobylińska, IHS UW
  prof. dr hab. Zbigniew Kobyliński, IA, UKSW
  dr Karolina Kolenda, Katedra Nauk o Sztuce, UP, Kraków
  mgr Emma Kołodziejek, IHS UW
  Magdalena Komorowska
  mgr Paulina Kowalczyk, IHS KUL
  Piotr Kowalik
  mgr Albert Kozik, IHS UW
  prof. dr hab. Jerzy Kochanowski, IHS UW
  Michał Kubiak
  dr hab. Michał Kurzej, IHS UJ
  dr Marika Kuźmicz, ASP
  dr hab. Marcin Lachowski, IHS UW
  Martyna Listkowska
  dr Magdalena Łanuszka, MCK, Kraków
  Agnieszka Łuczka-Sękulska
  mgr Katarzyna Mączewska, MNW
  mgr Karolina Matysiak, „Rzut”
  dr Karolina Mroziewicz, IHS UW
  Joanna Mikitów
  dr hab. Iwona Milewska prof. ucz., Instytut Orientalistyki UJ
  Joanna Młynarska
  Julia Niemiec
  mgr Konrad Niemira, IHS UW
  Igor Niewiadomski
  prof. dr hab. Wojciech Nowakowski, IHS UW
  mgr Jan Nowicki, IHS UW
  dr hab. Kazimierz S. Ożóg
  Natalia Perlic
  dr Anna Pięcińska, IHS UW
  mgr Marek Płuciniczak, MNW
  mgr Marta Pufal, Instytut Germanistyki UW
  dr hab. Jerzy Pysiak, IHS UW
  Marta Rachlewicz
  dr hab. Monika Rekowska, IHS UW
  dr hab. Agnieszka Rosales-Rodriguez, IHS UW
  dr hab. Tomasz F. de Rosset, prof. UMK
  dr hab. Mateusz Salwa
  dr Zuzanna Sarnecka, IHS UW
  Izabela Sikorska
  Agnieszka Sinicka
  Agata Sitarska
  dr Piotr Słodkowski, ASP
  dr Monika Stobiecka, Artes Liberales, UW
  dr hab. Aleksandra Sulikowska-Bełczowska, IHS UW
  Anna Szlifirska
  dr Wojciech Szymański, IHS UW
  Anna Szynkarczuk
  dr hab. Michał Wardzyński, IHS UW
  Weronika Warzocha
  Joanna Weremijewicz
  dr Mateusz Wilk, IHS UW
  dr Katarzyna Wojtczak
  mgr Sylwia Wójtowicz, IHS UW
  dr Magdalena Wróblewska, Artes Liberales UW
  dr hab. Katarzyna Zalewska, IHS UW
  mgr Zofia Załęska
  dr Piotr Zańko, Wydział Pedagogiczny UW
  prof. dr hab. Antoni Ziemba, IHS UW
  mgr Izabela Zychowicz
  Joanna Żelazińska
  mgr Łukasz Żuchowski, IHS UW

 64. No bo po co POskomunistyczna mafia chce powrócić do władzy? Czy po to, żeby realizować lepszy program polityczno-społeczno-gospodarczy, niż program Zjednoczonej Prawicy z PiS na czele? Czy może po to, żeby polskim rodzinom żyło się lepiej? Czy może po to, żeby zreformować zgniły od korupcji aparat sądowniczy? Czy może po to, żeby Polska miała lepszą pozycję na arenie międzynarodowej i była szanowana?
  Ich jedynym celem jest to, żeby móc znowu bezkarnie rozkradać Polskę i okradać Polaków na setki miliardów, żeby Polska była słaba, a społeczeństwo zdemoralizowane i skłócone, bo takim łatwo jest kierować brew jego woli. Żeby móc znowu zdradzać polskie społeczeństwo i dbać o interesy obcych rządów, które za to dobrze płacą. To jest ich program.

  Jednak społeczeństwo omamiane fałszywą propagandą płynącą z niemieckich mediów zainstalowanych w Polsce, przebudziło się i od pięciu lat głosuje wreszcie na ugrupowania polityczne, które reprezentują interesy Polski i Polaków, a nie obcych rządów.

  Najnowszym dobitnym faktem potwierdzającym kierowanie antypolską propagandą
  z Niemiec jest symbol błyskawicy w formie stylizowanej litery S, który pojawił się na manifestacjach proaborcyjnych, a nawet na maseczkach POstkomunistycznych polityków w Sejmie. Taki symbol był używany przez hitlerowską młodzieżówkę „Hitlerjugend”, a w jego podwójnej wersji, przez najbardziej barbarzyńskie oddziały niemieckie „Waffen SS”. Dziś symbol zbrodniczej, faszystowskiej organizacji „Hitlerjugend” jest noszony na antykościelnych manifestacjach przez polskie dziewczyny, które najwyraźniej nie zdają sobie sprawy z tego, jak dalece zostały zmanipulowane i do czego są wykorzystywane.

  To straszne, ale prawdziwe :(.

 65. Uwaga, to ważne!

  W retoryce „normalnego” PiSu, każda kobieta, w tym 10 letnia dziewczynka, która zostanie zgwałcona musi urodzić dziecko, ponieważ… „są w społeczeństwie kobiety, którym po prostu nie chce się wypełnić swojego macierzyńskiego obowiązku”.

  Dodatkowo nie zapominajcie Drogie Kobiety, że każda z was która doświadczy dramatu płodu z wadami letalnymi usłyszy od „normalnych ludzi”, że to wina narkotyków i alkoholu, ponieważ „nie macie jeszcze zielonego pojęcia ani o życiu ani o jego prawdziwych wartościach wynikających z natury”.

  Niech ciemnota już odejdzie i nie kompromituje się!

 66. Niestety są w społeczeństwie kobiety, którym po prostu nie chce się wypełnić swojego macierzyńskiego obowiązku, wolą balować całe życie i żyć kosztem innych. Taki obraz życia roztacza przed nastolatkami załgana neomarksistowska, lewacka propaganda, wzmacniając ten przekaz narkotykami i alkoholem w dyskotekach, nocnych klubach, na różnych „imprezach” itp. Nic więc dziwnego, że tak zmanipulowane dziewczyny, nie mające jeszcze zielonego pojęcia ani o życiu ani o jego prawdziwych wartościach wynikających z natury.
  W powiecie oświęcimskim mieszka ponad 150 tysięcy ludzi – protestowało w Oświęcimiu około 3 tysiące to 2 procent. Te 2 procent, chce rządzić normalnymi ludźmi. Nie ulegajcie manipulacji tievałen24 . Sami myślcie.

 67. Nas się nie czepiaj
  PiS nas nie mami
  bo mamy ludzi
  z horyzontami

 68. Protestujący teraz młode Polki i Polacy, z których wielu odmawiało dotąd udziału w wyborach, musieliby zacząć organizować się politycznie – i potem za trzy lata głosować.

  Droga ta jest znacznie bardziej uciążliwa, niż barwne protesty, mylone przez niektórych uczestików z dyskoteką.

  Stare „wyjadaczki”, jak Marta Lempart, bazując na gimbazie teraz nic nie ugrają, takie są prawa i wymogi demokracji. Jarosław może być spokojny.

 69. Nazwijmy fakty po imieniu.

  Po decyzji TK ws aborcji, PiS w mojej opinii nie jest już partią prawicową, lecz stał się skrajną prawicą, stojąca na równi z niemiecką AfD (Alternatywa dla Niemiec). Dla wyjaśnienia definicji, współcześnie skrajną prawicą nazywa się wszystkie ruchy nacjonalistyczne, ksenofobiczne, rasistowskie, religijnie fundamentalistyczne i reakcyjne.

  Dla poprawności politycznej, ultra i skrajna prawica sama przez siebie nazywa się „konserwatystami”.

 70. Żeby była jasność: cała dotychczasowa klasa polityczną ma wypier….

  Świeckie państwo to fundament. Reszta to drobiazgi.

 71. „rozjuszone, agresywne aborcjonistki, lesbijka”

  Cóż za język miłości
  balsam na uszy Jarosława

 72. Dziewczyny, nie dajcie się sprowokować, neofaszysci i narodowcy sa teraz przyparci do muru. Ta polityczna agonia bedzie trwala maksymalnie 3 lata, ale do tego czasu PiS kompromituje się i skróci z całym światem. To będzie symboliczny koniec państwa wyznaniowego i narodowego.

  Kompromis aborcyjny, to wolny wybór!

 73. Kto tylko ma wiedzę wyłącznieze smartfona
  Niczego w swoim życiu pożytecznego nie dokona.

  Lwia część polskich kobiet nie identyfikuje się z postulatami tzw. strajku kobiet i nie chce być reprezentowana przez rozjuszone i agresywne aborcjonistki z lesbijką Martą Lempart na czele. W odpowiedzi na to, zainicjowano akcję #NieStrajkuje. Akcja polega na zamieszczaniu w mediach społecznościowych krótkich wpisów oznaczonych hasztagiem #NieStrajkuje oraz wyjaśnieniem powodów.

 74. Za trzy lata być może premierem w Polsce zostanie Marta Lempart,
  wcześniej nie ma na to szans, choćby kobiety codziennie
  biegały jak oszalałe po ulicach.

 75. Pracując językiem, finezję ukaż,
  by był z nas dumny
  Górnicki Łukasz!

 76. ht+tps://dorzeczy.pl/swiat/159487/skandaliczne-zachowanie-wiceprzewodniczacej-bundestagu-to-jest-wojna.html
  Pocałunek śmierci dla polskich volksdeutschów.

 77. Zdrowy rozsądek Strajkowi Kobiet się przyda
  Nie pogrążajcie nas w morzu covida!

 78. Zdrowy rozsądek władzy się przyda
  Nie pogrążajcie nas w morzu covida!

 79. Pisząc te strofy
  działamy dla sprawy,
  bo za daleko
  nam do Warszawy…

 80. „Powołano radę konsultacyjną”… kserowanie pomysłów od Białorusinów, którzy walczą od wolność nawet nie jest słabe. Jest żałosne…
  „Rada konsultacyjna strajku kobiet”… czyli zakład w Tworkach rozszerza działalność xD

 81. Oszalała postkomuna już puka do Waszych drzwi, otwórzcie je szeroko na jej przywitanie, Lenin wiecznie żywy.

 82. Boni??? To ten co sprzedał Zakłady Chemiczne Oświęcim Sołowowowi za 1zł!!!! On powinien mieć trybunał stanu!!!

 83. Cokolwiek by się napisało jako komentarz do tego co powyżej, to będzie to obraźliwe dla kobiet, a przecież nie wszystkie kobiety są takie jak one i są takie, które mają poukładane w głowie. Ciekawe jak się czują ich mężowie, chłopaki i w ogóle płeć męska mając w swoim otoczeniu na co dzień takie ynteligentne kobitki.

 84. Do wszystkich dziewczyn, cytując jedną z posłanek PiSu, wszystkie jesteście narkomankami i prostytutkami, a teraz jeszcze postkomuną.

 85. Strach przed nocą wyborczą w USA. Ludzie lokale i domy zabijają deskami. Ale chcieli komunistów, to mają. U nas to będzie za chwilę.

 86. Właśnie, jeśli wyprowadzą religię ze szkół, to skąd weźmiemy dzieci, żeby do nas lgnęły? To by było rzeczywiście barbarzyństwo. Bardzo dobrze napisaliście koledzy.

 87. Postkomuna pokazuje swoją siłę na ulicach, ogłupiając młode pokolenie.
  Nie dziwię się temu, w Polsce kiedyś było dwa miliony członków Polskiej
  Zjednoczonej Partii Robotniczej, nie mówiąc o UB, SB, ORMO, ZOMO itd.,dzisiaj ich potomkowie organizują protesty uliczne. Jedną z nich jest Marta Lempart, którą można nazwać Leninem
  współczesnych czasów.

 88. Strajk kobiet tylko z nazwy , a w rzeczywistości postkomunizm domagający się władzy .

 89. Barbarzyństwo rozszerza się i panuje na naszych ulicach,
  teraz chce rządzić państwem.

Send this to a friend