Informacje

Kradzież z konta bankowego w Oświęcimiu: policja ostrzega przed oszustami

Policjanci z Oświęcimia ostrzegają przed oszustwami internetowymi. Sprawdź, jak nie dać się oszukać i co zrobić w przypadku kradzieży z konta bankowego.

Kradzież z Konta Bankowego w Oświęcimiu
Kradzież z Konta Bankowego w Oświęcimiu

Kradzież z Konta Bankowego w Oświęcimiu: Policja Ostrzega Przed Oszustami

Postępowanie w Sprawie Kradzieży w Oświęcimiu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży 21 000 złotych z konta bankowego mieszkańca Oświęcimia. Pokrzywdzony został oszukany podczas transakcji sprzedaży opon za pośrednictwem popularnego portalu społecznościowego.

Szczegóły Oszustwa

Wczoraj (3.06.2024) do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zgłosił się 34-letni mieszkaniec Oświęcimia, który poinformował o oszustwie. Mężczyzna wystawił opony na sprzedaż na jednym z popularnych portali społecznościowych. Szybko skontaktowała się z nim osoba zainteresowana ich zakupem, która przesłała link do potwierdzenia przelewu pieniędzy. 34-latek, chcąc szybko otrzymać pieniądze, kliknął w przesłany link, który prowadził do fałszywej strony banku. Po zalogowaniu się na fałszywej stronie zauważył, że z jego konta zniknęło 21 000 złotych.

Ważne Ostrzeżenie!

Policjanci apelują do internautów o wyjątkową ostrożność podczas dokonywania sprzedaży oraz zakupów online. Jeśli podczas transakcji internetowej ktoś przekonuje Cię, że by otrzymać lub uregulować płatność musisz kliknąć w podesłany link, możesz mieć pewność, że korespondujesz z oszustem. Zamiast klikać w link i podawać hasło, login, dane osobowe lub dane do karty kredytowej, przerwij transakcję i skontaktuj się ze swoim bankiem. W innym przypadku możesz stracić oszczędności zgromadzone na Twoim koncie.

Działajmy Razem

Każdy internauta świadomy zagrożenia może pomóc w walce z oszustami. Przekaż to ostrzeżenie swojej rodzinie i znajomym, aby uchronić ich przed próbami oszustwa i utratą pieniędzy.

Kontakt z Policją: Tel: 33 847 52 00
Email: komenda@oswiecim.policja.gov.pl
Strona internetowa: Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend