Informacje

KĘTY. Próbował przekupić policjantów z grupy „Speed”

Policjanci z  oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali  59 – letniego mieszkańca Śląska, w związku z popełnieniem przestępstwa korupcyjnego. Mężczyzna kierując samochodem przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h. Zamiast przyjąć mandat za popełnione wykroczenie próbował przekupić policjantów, czym popełnił poważne przestępstwo.

W ubiegły wtorek (27.10.2020) policjanci z oświęcimskiej drogówki zajmujący się ściganiem przestępców i piratów drogowych, czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym na trasie Oświęcim – Kęty. Tuż przed południem na ulicy Piastowskiej w Łękach zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Toyota, jadący z prędkością 92km/h  na odcinku z ograniczeniem prędkości do 60km/h.

Podczas kontroli policjanci poinformowali sprawcę wykroczenia, którym okazał się 59–letni mieszkaniec Śląska,  o nałożeniu na niego mandatu i punktów karnych. Wtedy kierowca zaproponował pieniądze  w zamian za odstąpienie od jego ukarania.  Funkcjonariusze pouczyli mężczyznę, że taka propozycja stanowi przestępstwo. Niestety mężczyzna zlekceważył słowa policjantów wyjmując plik banknotów, które  włożył do schowka w drzwiach policyjnego wozu.  W związku z powyższym mundurowi natychmiast poinformowali mężczyznę, że zostaje zatrzymany w związku z próbą wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi.

Podejrzany o przestępstwo korupcyjne  trafił do oświęcimskiej komendy.  Następnego dnia usłyszał  prokuratorskie zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend