Kultura

KĘTY. Potrącone dziecko doznało złamania nogi

W środę 18 maja służby ratunkowe interweniowały w Kętach na ulicy Staszica, gdzie doszło do wypadku drogowego z udziałem 6 – letniego dziecka.

Policjanci wstępnie ustalili, że 31 – letnia mieszkania Kęt kierując samochodem marki Toyota potrąciła 6 – letniego obywatela Ukrainy, który wtargnął z chodnika na jezdnię wprost przed nadjeżdżający pojazd. Małoletni został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Po badaniach lekarskich okazało się, że w wyniku potrącenia doznał on złamania nogi.

Funkcjonariusze ustalili również, że w chwili zdarzenia dziecko znajdowało się pod opieką swojej matki 30 – letniej obywatelki Ukrainy. Badanie stanu trzeźwości uczestniczek zdarzenia wykazało, że kierująca toyotą była trzeźwa, natomiast u matki małoletniego badanie wykazało 0,3 promila alkoholu.

Policjanci apelują o zapewnienie odpowiedniej opieki małym dzieciom.

Małe dziecko ma naturalną chęć do poznawania otaczającego go świata, lecz nie towarzyszy jej zdolność do przewidywania konsekwencji zabaw.  Przewidywanie zagrożeń i chronienie dziecka przed ich następstwami to przede wszystkim rola rodziców i opiekunów. Dlatego też apelujemy o szczególną uwagę i troskę o dzieci, ponieważ  chwila nieuwagi może pozostawić konsekwencje na całe życie.

W ostatnim czasie w powiecie oświęcimskim doszło do kilku zdarzeń z udziałem małych dzieci.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend