Informacje

KĘTY. Pościg za 19 – letnim piratem drogowym

Policjanci z oświęcimskiej drogówki przeprowadzili skuteczny pościg, w trakcie którego zatrzymali 19 – letniego pirata drogowego. Nastolatek przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o 55km/h, a chcąc uniknąć policyjnej kontroli podjął ucieczkę. Teraz oprócz utraty uprawnień do kierowania grozi mu kara więzienia.

W niedzielne popołudnie (31.10.2021) policjanci w ramach akcji „Znicz 2021” pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż przed godziną 18  zmierzyli prędkość samochodu marki Skoda, który jechał ulicą Bielską w Bulowicach. Policyjny miernik wskazał 105 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W związku z powyższym funkcjonariusze włączając  sygnały uprzywilejowania natychmiast udali się za pojazdem.

Kierowca skody dostrzegając sygnały zamiast zatrzymać się na poboczu znacznie przyspieszył. Nie zważając na podwójną linię ciągłą zaczął wyprzedzać inne pojazdy. Po kilku minutach sądząc, że zgubił „policyjny ogon”,  wjechał za dużą tablicę informacyjną i zgasił silnik, sądząc że zostanie niezauważony. Policjanci  szybko jednak dostrzegli pojazd, po czym zachowując względy bezpieczeństwa zatrzymali uciekiniera.

Piratem drogowym, który w ciągu kilku chwil stał się drogowym przestępcą okazał się 19-letni mieszkaniec Częstochowy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, które posiadał zaledwie od pół roku. Ponadto mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny od skody z uwagi na jej zły stan techniczny.

Za popełnione wykroczenia drogowe grozi grzywna lub kara aresztu, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend