Informacje

KĘTY. Portret pamięciowy złodziejki biżuterii

Portret pamięciowy podejrzanej o kradzież biżuterii w Kętach

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie kobiety podejrzanej o kradzież mieszkaniową do której doszło w połowie sierpnia br. w jednym z bloków Osiedla Wyszyńskiego w Kętach. Podejrzana,  pod legendą zbierania nakrętek,  została wpuszczona do mieszkania przez  83 – letnią mieszkankę Kęt.  Następnie wykorzystując chwilową nieuwagę seniorki skradła złotą biżuterię wartości kilku tysięcy złotych.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia  policjanci przeprowadzili oględziny kryminalistyczne zabezpieczając ślady,  które są weryfikowane. Z kolei  policyjny rysownik sporządził portret pamięciowy poszukiwanej kobiety, który publikujemy.

Rysopis poszukiwanej:   Wiek około 30 – 40 lat; szczupła, wzrost około 160cm; włosy blond farbowane upięte w kucyk.

Osoby, które rozpoznają kobietę i mogą pomóc w jej  zidentyfikowaniu, prosimy o kontakt osobisty z policjantami Komisariatu Policji w Kętach, telefoniczny pod numer  47 83 26 500 lub numer alarmowy 112. Zapewniamy anonimowość.  

Bądź ostrożny. Nie daj się okraść.

Apelujemy  do seniorów o rozwagę i ostrożność w kontakcie z osobami obcymi które zapukają do mieszkania. Pod żadnym pozorem nie należy ich wpuszczać do wnętrza mieszkania.  Aby uniknąć kradzieży mieszkaniowej należy również pamiętać o zamykaniu drzwi wejściowych na klucz. Ostrzeżenia te należy przekazywać seniorom w swoich rodzinach, tak aby byli świadomi zagrożenia i potrafili odpowiednio postąpić w podobnych sytuacjach.

Wszystkich mieszkańców prosimy również o zainteresowanie się osobami chodzącymi od mieszkania do mieszkania.  W przypadku stanowczej reakcji sąsiadów najczęściej złodzieje w obawie przed identyfikacją rezygnują z przestępczego planu.  Być może dzięki  takiej czujności senior  mieszkający w sąsiedztwie nie stanie się osobą pokrzywdzoną przestępstwem.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Ci, którzy mają coś do powiedzenia, na ogół są małomówni. Reszta pieprzy jak natchniona.(Sławomir Kuligowski)

Send this to a friend