Informacje

KĘTY. Policjanci wśród kierowców wypatrzyli poszukiwanego

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali poszukiwanego 37 – latka bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu pomimo faktu, iż posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania. Jest również podejrzany o posiadanie środków odurzających oraz kierowanie pod ich wpływem.

W piątek (24.06.2022) tuż po godzinie 16 policjanci patrolujący rejon ulicy Krakowskiej w Kętach zauważyli samochód marki Volkswagen za którego kierownicą siedział  37 – latek od kilku miesięcy poszukiwany przez oświęcimski Sąd za przestępstwo drogowe.  W związku z powyższym policjanci natychmiast podjęli interwencję zatrzymując pojazd do kontroli drogowej. W trakcie czynności mundurowi potwierdzili swoje spostrzeżenia więc 37– latek został zatrzymany. Podczas przeszukania policjanci ujawnili u niego woreczek strunowy z zawartością brązowej substancji o nieznanym składzie. Substancja została zabezpieczona do ekspertyzy. Ponadto w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających do badań toksykologicznych zatrzymanemu została pobrana krew.

W sobotę (25.06.2022) przed południem zatrzymany został osadzony w jednym z zakładów karnych w którym spędzi ponad pół roku.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za kierowanie pojazdem  pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.

Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji.  Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.  Zapewniamy anonimowość.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend