Informacje

KĘTY. Nastolatek jechał z prędkością 118km/h

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed przeprowadzili skuteczny pościg, w trakcie którego zatrzymali – 19 letniego mieszkańca gminy Kęty. Mężczyzna jechał z prędkością 118km/h, a chcąc uniknąć policyjnej kontroli podjął ucieczkę. Teraz oprócz utraty  uprawnień do kierowania grozi mu kara więzienia.

W sobotnie przedpołudnie (27.02.2021) policjanci pilnujący bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Kęt, zmierzyli prędkość samochodu marki Audi, który jechał ulicą Mickiewicza. Policyjny miernik prędkości wskazał 118 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W związku z powyższym funkcjonariusze włączając  sygnały uprzywilejowania dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Niestety zamiast zjechać na pobocze kierowca znacznie przyspieszył. Następnie chcąc zgubić policjantów kluczył  bocznymi wąskimi i krętymi uliczkami. Powyższy manewr nie udał mu się i na ulicy Jana Kantego w Nowej Wsi został zatrzymany.

Piratem drogowym, który w ciągu kilku chwil stał się drogowym przestępcą okazał się 19-letni mieszkaniec gminy Kęty. Z policyjnej bazy danych wynikało, iż pomimo, że prawo jazdy posiadał od nieco ponad roku miał już na koncie kilka wykroczeń drogowych oraz 6 punktów karnych.

Za wykroczenia,   które popełnił decydując się na ucieczkę, policjanci nałożyli 17 punktów karnych. Ponadto okazało się, że 19 – latek poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu ze względu na niesprawny układ wydechowy za co kilka dni wcześniej został zatrzymany dowód rejestracyjny.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend