Informacje

KĘTY. Kierowca quada był nietrzeźwy i bez uprawnień, a pasażer posiadał narkotyki

W piątek (28.07.2023) tuż przed godziną 19 służby ratunkowe interweniowały w Kętach na ulicy Kęckie Góry Południowe, gdzie doszło do wypadku quada, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Kierujący pojazdem był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień, natomiast jego pasażer posiadał narkotyki.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 27 – letni mieszkaniec  powiatu bielskiego,  kierując quadem z przyczepką na której wiózł węgiel, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem po czym uderzył w dwa zaparkowane przy jezdni samochody: volkswagena i mazdę.

W wyniku wypadku kierujący quadem doznał poważnego urazu nogi oraz ogólnych potłuczeń.  Pod opieką ratowników medycznych został przewieziony na leczenie do szpitala. Okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania, a w jego organizmie znajdowały się 3 promile alkoholu. Pasażerem pojazdu był 38 – letni mieszkaniec Bielska – Białej, który nie doznał obrażeń ciała. Mężczyzna również znajdował się pod wpływem alkoholu, ponadto policjanci zabezpieczyli przy nim woreczek z niewielką ilością suszu roślinnego (marihuany).

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Co za ciećwierz, uszkodził swa samochody. A gdyby w tym miejscu przy pojeździe oczekiwało jakieś dziecko?- zostałoby zmiażdżone !!! Jak mu upierdolom girę to nie będzie więcej stwarzał zagrożenia dla innych.

Send this to a friend