Informacje

KĘTY. Graficiarz wpadł podczas swojej pracy

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach podczas nocnego pościgu pieszego zatrzymali  26 – letniego mieszkańca Kęt. Mężczyzna podejrzany o uszkodzenie mienia wpadł z plecakiem wypełnionym farbami w sprayu, którymi chwilę wcześniej pomalował dwa garaże.

W nocy z soboty na niedzielę (16/17.07.2022) policjanci pilnując bezpieczeństwa na terenie Osiedla nad Sołą w Kętach dostrzegli mężczyznę, który na boku jednego z garaży nanosił napisy farbą w sprayu. Sprawca również dostrzegł zbliżający się radiowóz więc natychmiast zabrał plecak i uciekł w kierunku brzegów rzeki Soły.

Policjanci doskonale znając ten teren zaczęli poszukiwania w trakcie których najpierw odnaleźli ukryty w zaroślach plecak wypełniony puszkami farb, a po chwili odnaleźli jego właściciela. Mężczyzna na rękach miał jeszcze założone rękawiczki robocze pobrudzone farbą identyczną z kolorem napisów znajdujących się na garażach.  Zatrzymany  26 – latek trafił do komisariatu Policji.

Mężczyzna odpowie przed Sądem za co najmniej dwa uszkodzenia mienia. Aktualnie policjanci sprawdzają czy ma on również związek z innymi podobnymi czynami.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Pożal się Boże artysta. Powinien dostać taką karę żeby mu się ode chciało. Pewnie „golas”. Do kryminału z nim i tam niech pracuje na straty, które wyrządził. Taki „gnojek” nie zdaje sobie sprawy jakie to koszty usunięcia jego bohomazów. Niech Policja pochodzi po mieście i szuka podobne jego dzieła. I zamknąć go nich popamięta i może coś zrozumie, W Stary Mieście w Oświęcimiu parę miesięcy temu pomalował taki artysta prawie całą ulicę Sienkiewicza. Wygląda to ohydnie, nowe elewacje i takie bohomazy. Zastanawiam się co mu to daje, że sobie pomaluje i poniszczy cudzą własność. Zawiść, zazdrość czy zwykła głupota? Tego ze Starego Miasta podobno złapali ale działa jego nadal są. Co mu zrobią? Pewnie dostanie symboliczny wyrok.

Send this to a friend