Informacje

JAWISZOWICE. Wypadł z drogi, kierowca nie żyje

W nocy z 3/4 stycznia 2022 tuż po godzinie 23 w Jawiszowicach na ulicy Łęckiej (DW 949) doszło do wypadku drogowego śmiertelnego w wyniku którego zginął kierowca samochodu osobowego.
Jak wstępnie ustalono 19 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze kierując samochodem marki Mercedes z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń kierowca poniósł śmierć.

W miejscu gdzie doszło do zdarzenia prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratora w związku z tym droga została wyłączona z ruchu. Służby kierują objazdami.


Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu prowadzą śledztwo w sprawie wypadku drogowego do którego doszło 1.01.2022 w Brzeszczach na ulicy Ofiar Oświęcimia. W wypadku zginął pieszy potrącony przez samochód osobowy. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z policjantami.

Wstępnie śledczy ustalili, że 62 – letni mieszkaniec Brzeszcz kierując samochodem marki Citroen potrącił znajdującego się na jezdni 55 – letniego mężczyznę. W wyniku odniesionych obrażeń ciała pieszy poniósł śmierć na miejscu. Decyzją prokuratora nadzorującego czynności zwłoki zostały zabezpieczone do sekcji.

Mając na względzie ustalenie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia policjanci zwracają się z prośbą o kontakt do świadków oraz kierowców posiadających kamerki samochodowe, którzy w Nowy Rok pomiędzy 6.00 a 6.30 przejeżdżali ulicą Ofiar Oświęcimia w Brzeszczach obok Stadionu KS Górnik.

W tej sprawie można kontaktować się z policjantami pod numer telefonu 47 83 26 400 lub pod numer alarmowy 112. Nagranie można również przesłać pocztą elektroniczną na adres:kp-brzeszcze@oswiecim.policja.gov.pl

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Tragedia . Współczucia dla rodziny . Przestroga dla młodych kierowców . Sądząc po skutkach uderzenia pojazdu o drzewo w postaci rozpadnięcia się pojazdu prędkość musiała być ogromna . Na szczęście nie jechał z innymi osobami .

  2. Przyczyny są jak najbardziej znane. Nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków na drodze.

Send this to a friend