Informacje

POWIAT. Policyjne podsumowanie weekendu sylwestrowo – noworocznego

Podczas minionego weekendu sylwestrowo – noworocznego policjanci powiatu oświęcimskiego prowadzili wzmożone działania prewencyjne mające na celu wyeliminowanie bądź ograniczenie zdarzeń kryminalnych oraz drogowych. Zadaniem policjantów było również przeciwdziałanie zakłóceniom ładu i porządku oraz niezwłoczne reagowanie na zgłoszenia mieszkańców.

Podczas trzech ostatnich dni na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do jednego wypadku drogowego w którym zginął pieszy. Służby ratunkowe wykonywały również czynności przy pięciu zgłoszonych kolizjach drogowych.

W trakcie służby policjanci przeprowadzili ponad 150 różnego rodzaju interwencji w związku ze zgłoszeniami związanymi z zakłóceniem  ciszy nocnej, zakłóceniem ładu i porządku w miejscach publicznych, osobami nietrzeźwymi w miejscach publicznych oraz awanturami domowymi.

Pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. W nocy z 1/2 stycznia br. tuż po godzinie 23 w Kętach na ulicy Sienkiewicza policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zauważyli, że kierowca Alfa Romeo nie trzyma równego toru jazdy. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierujący pojazdem 33 – letni mieszkaniec Kęt ma w organizmie 1,3 promila alkoholu.

W niedzielny (2.01.2022) wieczór w eliminacji nietrzeźwego zza kierownicy Policję wsparł jeden z kierowców jadący trasą Zator – Oświęcim. Mężczyzna dostrzegł, że za kierownicą jadącego przed nim fiata punto może znajdować się nietrzeźwy. Jego podejrzenia podczas kontroli drogowej potwierdzili policjanci z oświęcimskiej drogówki. Badanie stanu 21 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, który kierował fiatem wykazało promil alkoholu.

Życząc mieszkańcom zdrowego, spokojnego i bezpiecznego roku 2022 policjanci zapewniają, że tak jak w poprzednich latach będą podejmować wszelkie działania mające na celu utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w powiecie.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend