Informacje

EUROPA. Beata Szydło wiceprzewodniczącą specjalnej komisji Parlamentu Europejskiego

Była premier Beata Szydło została wybrana na wiceprzewodniczącą specjalnej komisji Parlamentu Europejskiego, której zadaniem jest zwalczanie dezinformacji i obcych ingerencji w procesy demokratyczne w Unii Europejskiej.

„Dezinformacja to jest dzisiaj broń potężna, wykorzystywana co widzimy w czasie wojny, która toczy się za naszymi wschodnimi granicami w sposób bezwzględny. Próby ingerencji w demokratyczne systemy w Europie – to wszystko przerabialiśmy. My w Polsce również mamy takie zdarzenia w pamięci, próby destabilizacji sytuacji politycznej, które były wynikiem dezinformacji. Więc na pewno dobrze, że Parlament Europejski ten temat podejmuje” – powiedziała europosłanka Beata Szydło w rozmowie z Polskim Radiem.

O zagranicznej ingerencji w procesy demokratycznej w Unii mówi się od kilku lat w kontekście Rosji. Zwłaszcza przed wyborami w krajach członkowskich dochodziły sygnały o nasilających się rosyjskich próbach ingerencji i o szerzącej się dezinformacji.

Foto: www.facebook.com/BeataSzydlo

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. Jak będzie opowiadać takie dyrdymały sciente fiction jak na spotkaniu w Miedznej to członkowie komisji pomyślą że mają do czynienia z psychiczną konfabulantka.

  2. Temat pewnie zna, z własnego doświadczenia, choćby z historii pewnego wypadku…

  3. Ledwo została, a już skłamała: „Ja przede wszystkim nie widzę żadnego powodu, by Polska nie otrzymała tych pieniędzy (KPO). Myśmy spełnili wszystkie warunki, polski rząd poszedł na kompromis” – powiedziała Szydło.

  4. Powinna na począ zacząć od swojej partii bo to jest największa dezinformacja i propaganda…

  5. PiS walczy z UE,a pcha się na stołki i do koryta….jakie to typowe dla pisiorów…

Send this to a friend