Informacje

Dlaczego warto przetestować catering dietetyczny?

Współczesne społeczeństwo doskonale rozumie, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Większość osób dobrze wie, że zdrowe żywienie wpływa nie tylko na naszą kondycję fizyczną, zapobiega chorobom ale także poprawia koncentrację i samopoczucie psychiczne. Jednocześnie nie wszyscy mają wystarczająco dużo czasu oraz stosowną wiedzę, aby samodzielnie przygotowywać sobie idealnie zbilansowane posiłki. Ten problem można bardzo łatwo rozwiązać zamawiając dobre jedzenie pudełkowe.

Co catering dietetyczny może zaoferować swoim klientom?

W ostatnim czasie możemy zauważyć, że panuje moda na zamawianie diet pudełkowych. Osoby, które jeszcze nie korzystały z takiego żywienia, mogą się zastanawiać, co takiego wspaniałego kryje catering pudełkowy. Okazuje się, że nie jest to zwyczajne żywienie, jakie oferują inne lokale gastronomiczne. Dieta pudełkowa Kalisz to specjalna oferta żywieniowa, która jest przewidziana na długi czas stosowania. Nie zamawia się tutaj więc pojedynczych posiłków, tylko klienci decydują się na określone plany żywieniowe i w ich ramach otrzymują zbilansowane posiłki, przez co najmniej kilka tygodni. W cateringu dietetycznym wszak chodzi o to, aby wyrobić sobie dobre i trwałe nawyki żywieniowe. To, jakie posiłki są podawane w danym cateringu w dużej mierze zależy od specjalisty dietetyka. To właśnie on projektuje wszystkie diety, przelicza kalorie, wartości odżywcze i pilnuje tego, żeby posiłki były jak najbardziej urozmaicone. Na fakt, że jedzenie w cateringu dietetycznym jest bardzo zdrowe, wpływa także ogólna polityka tych firm. Tutaj nie gotuje się niczego z przypadkowych składników pochodzących ze sklepu. Warzywa i owoce zamawiane są od dobrze znanych i weryfikowanych dostawców, którzy wytwarzają żywność ekologiczną. Równie starannie dobiera się tłuszcze, przyprawy zioła i dodatki smakowe. W dietach pudełkowych próżno szukać dań smażonych na głębokim tłuszczu, typowych kanapek czy pierogów z białej mąki. Tutaj bardzo skrupulatnie dba się o to, aby posiłki ściśle odpowiadały założeniom poszczególnych diet i były lekkostrawne.

Jak klienci korzystają z cateringu i co otrzymują w ofercie?

Firmy cateringowe zazwyczaj oferują co najmniej kilka różnych planów żywieniowych. Z pewnością znajdziemy tam diety typowo odchudzające, gdzie klient może sam wybrać odpowiadającą mu wartość kaloryczną. Oprócz tego znajdziemy diety wegańskie, programy dla sportowców oraz diety bez glutenu, bez nabiału albo diety bez ryb. Dużym zainteresowaniem cieszą się także diety o niskim indeksie glikemicznym. Samo korzystanie z cateringu dietetycznego jest bardzo proste i wygodnie. Wystarczy wejść na stronę, jaką prowadzi catering dietetyczny z dostawą i przeczytać informacje na temat filozofii firmy oraz dostępnych diet. Osoby, które mają problem z samodzielnym wyborem, zawsze mogą skorzystać z telefonicznej konsultacji z dietetykiem. Bardzo często podawane są też przykładowe jadłospisy. Klienci mogą więc wybierać ile posiłków dziennie chcą otrzymywać, pod jaki adres a w niektórych firmach mogą nawet ustalać pory dostaw. Są także firmy, które za niewielką opłatą pozwalają na wykluczanie kilku nielubianych składników i wtedy catering pudełkowy jest jeszcze bardziej spersonalizowany.

materiał partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend