Informacje, Kultura

CHEŁMEK. Powstanie 30 metrowa wieża widokowa rtm. Witolda Pileckiego

Samorząd Chełmka chce wybudować na wzgórzu Skała 30 metrową wieżę widokową im. rtm. Witolda Pileckiego. Zostanie usytuowana w okolicy, którędy przebiegała trasa ucieczki Pileckiego z niemieckiego obozu Auschwitz.

Gmina Chełmek ogłosiła przetarg na sporządzenie dokumentacji projektowej, która obejmie wieżę widokową wraz z zagospodarowaniem terenu wzgórza. Termin składania ofert upływa 14 lutego. Gotowa dokumentacja powinna trafić do magistratu w połowie grudnia br. Zadanie to otrzymało dofinansowanie z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. W tym roku będzie to 150 tys. zł.

wizualizacja

mapa skala

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. Masz rację, budowa tej wieży to znakomity pomysł,
  który przyciągnie turytów do Chełmka,

 2. Przyjdź, zobacz jaki jest widok ze wzgórza Skała w Chełmku, a potem krytykuj. Takiego widoku na Kotlinę Oświęcimską, Beskidy, a przy dobrej pogodzie nawet na Tatry nie ma nigdzie. Wybudowana wieża te widoki i doznania jeszcze poprawi.

 3. Coś takiego buduje się zwykle za unijne pieniądze – na bogato i bez sensu.

 4. Nasi samorządowcy powinni pomyśleć lepiej o budowie nowych mieszkań do obywateli ,a nie stawiania wież nikomu niepotrzebnych.
  A tak nawiasem mówiąc co takiego ładnego można zobaczyć będzie z tej góry cmentarz, ulicę,dachy domów czy szyby kopalni?
  Gratuluje pomysłów.
  Może najwyższy czas aby samorządy ponosiły odpowiedzialność za bezsensowne inwestycje?

 5. Bardzo ładna drabina z zakładów chemicznych, ciekawe co na to złomiarze 🙂

 6. A w Oświecimiu pod rzadami jedynej i słusznej partii PO pod sterami Janusza Chwieruta taka wieżyczka czy też tężnia inhalacyjna to by były budowle antysemickie,które oprotestował z całą pewnością 50-ty człowiek na świecie pan C. wraz z Związkiem Wyznaniowym Gmin..PS. No ale po co nam takie rzeczy,jak mamy wszystkie atrakcje poza granicami naszego miasta zwanego ,,PO-kojowym”?

 7. A podobno bloki z PRL są brzydkie… To wygląda jak pomysł spawacza na zalegające profile stalowe.

 8. A co miał Pilecki wspólnego z wieżą? Wygląda to jakby architekt chciał nawiązać raczej do szybu kopalnianego, co ma większy sens.

 9. Spoko pomysł. Widać, że Chełmek musiał się radzić PJCh bo sami by czegoś tak mądrego nie wymyślili.

 10. Jedyna rozsądna wypowiedź na temat tej wieży, która jest bardzo dobrym pomysłem,
  będzie przypominać bohaterską postawę polskiego Ruchu Oporu w KL Auschwitz
  i stanowić dużą atrakcję turystyczną w Chełmku.

  Pozostałe komentarze nie najlepiej świadczą o ich autorach, szczególnie Marek Nazarowski mądrością się nie popisał.

 11. Panie radny, ale u nas w mieście nie mamy zalewu, bo nawet zbiornik na Krukach w większości jest ulokowany w gminie Oświęcim więc nawet podatki trzeba by płacić na zewnątrz.

 12. ….. ja osobiście uważam że tego typu wieże, są zawsze atrakcja !!!! ( oczywiście w zależności gdzie powstaną) , „maly” Chełmek zaczyna inwestować w atrakcje dla swoich mieszkańców. Z tego co pamiętam będą też zagospodarowywac stawy pod kątem turystyczno-rekreacyjnym . …. szkoda że w głowie Naszego włodarza nie ma właśnie takiego pomysłu . A wokół Oświęcimia ( w gminie ) same stawy ….. 👍👋🙂

 13. Wow! Myślałem że taki architektoniczny koszmarek może powstać jedynie w Oświęcimiu 🙂

Send this to a friend