Informacje

CHEŁMEK. Potrącenie pieszego, w akcji lotnicze pogotowie ratunkowe

W niedzielę 22 października tuż po godzinie 19 służby ratunkowe interweniowały w Chełmku na ulicy Krakowskiej, gdzie doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 31 – letnia mieszkanka Śląska, kierując samochodem marki Toyota na przejściu dla pieszych potrąciła 42 – letniego obywatela Ukrainy. Pieszy z urazem głowy w stanie nieprzytomnym, został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego ze śląskich szpitali.   

W trakcie dalszego postępowania funkcjonariusze ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Policjanci apelują do kierowców, aby zbliżając się do przejścia dla pieszych zmniejszyli prędkość i zachowali wyjątkową koncentrację. Do pieszych apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym. 

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 663 152 419

Send this to a friend