Informacje

CHEŁMEK. Pomoc seniorce nadeszła w ostatniej chwili

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku wyważyli drzwi do mieszkania, podczas interwencji związanej z ratowaniem życia seniorki. O braku kontaktu z 87 – latką powiadomiła rodzina,  zaalarmowana przez małopolskiego „Tele-Anioła”.

Wczoraj (16.03.2020) tuż po godzinie 14.00 służby ratunkowe zostały powiadomione przez krakowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o potrzebie podjęcia pilnej interwencji w jednym z mieszkań w Chełmku. Ze zgłoszenia wynikało, że rodzina 87 – letniej mieszkanki Chełmka otrzymała sygnał alarmowy od operatora systemu Małopolski „Tele-Anioł”.

Najbliżej miejsca zamieszkania  seniorki znajdowali się policjanci ogniwa patrolowo interwencyjnego. Mundurowi błyskawicznie udali się pod wskazany adres. W związku z podejrzeniem, że seniorka może potrzebować pilnej pomocy wyważyli drzwi.  Następnie zachowując względy bezpieczeństwa, wykorzystując środki ochrony indywidualnej, weszli do mieszkania. Seniorka leżała  na łóżku. Policjanci sprawdzili jej funkcje życiowe, a następnie monitorowali je do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Po badaniach lekarskich okazało się, że kobieta doznała wylewu krwi do mózgu. Została zabrana do szpitala na leczenie.

W tym przypadku pomoc nadeszła w ostatniej chwili, jednakże  w związku z obecnym zagrożeniem epidemiologicznym, samotni seniorzy lub osoby niepełnosprawne, które pozostają w domach, również mogą liczyć na pomoc Policji. Szczególne zadania mają dzielnicowi, którzy pełnią rolę łączników pomiędzy seniorami, a odpowiednimi służbami,  fizycznie pomagających w zakupach żywności, lekarstw, czy dotarciu do lekarza.

Przypominamy, że osoba potrzebująca pomocy powinna telefonicznie skontaktować się z dzielnicowym swojego rejonu, do którego telefon znajduje na stronie internetowej komendy lub w aplikacji „Moja Komenda” lub  telefonicznie poprosić o pomoc oficera dyżurnego danej jednostki Policji. Dzielnicowy lub dyżurny, po otrzymaniu zgłoszenia powiadomi odpowiednią instytucję.

Apelujemy również do mieszkańców o zwracanie uwagi na to, czy w sąsiedztwie starsza, samotna lub niepełnosprawna osoba potrzebuje pomocy. Wystarczy jeden telefon do służb, aby jej pomóc.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend