Informacje

CHEŁMEK. Motocyklista wjechał na konstrukcję mostu

19 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego odpowie przed Sądem za zlekceważenie bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Motocyklista wjechał na łuk, będący elementem konstrukcji mostu Galicyjskiego w Chełmku.

W niedzielę (19.09.2021) tuż przed godziną 17 dyżurny oświęcimskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Bierunia, dotyczące  kilku nastolatków, którzy na moście Galicyjskim w Chełmku budują drewniany podjazd.

Na miejsce udali się policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku. Mundurowi wjechali na ulicę Śląską biegnącą wzdłuż mostu, gdzie zauważyli,  że po łuku, stanowiącym element konstrukcji mostu jedzie motocyklista.  Funkcjonariusze błyskawicznie zawrócili i skierowali się w stronę, w którą zmierzał motocyklista. Następnie w trakcie pieszego pościgu zatrzymali motocyklistę, który właśnie miał zamiar odjechać. Okazało się, że jest to 19 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, natomiast jego motocykl marki Yamaha nie był zarejestrowany, ani też nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Zarówno sprawca wykroczenia jak i jego motocykl trafili do komisariatu Policji.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że 19 – latek ryzykował własnym życiem i zdrowiem, a także stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego,  aby nagrać i zamieścić w Internecie filmik.

Zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu wraz z wnioskiem o ukaranie sprawcy za  wykroczenia drogowe  tj. za spowodowanie  zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego , jazdy bez uprawnień i pojazdem niedopuszczonym do ruchu na drogach publicznych.

Duże podziękowania za prawidłową reakcję należą się mieszkańcowi Bierunia, który natychmiast powiadomił operatora numeru alarmowego 112, widząc podejrzane zachowanie nastolatków w rejonie mostu.

@enduro_alwerniaGTA IRL☠️ These stunts are performed by trained professionals. Don’t try this. ##gta ##dirtbike ##bikelife ##police ##mx ##pit ##enduro ##dc ##foryou ##viral

♬ In The End – Mellen Gi Remix – Tommee Profitt

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. Prawo o ruchu drogowym nie uwzględnia także podpalenia ciężarówki opon przy przęsłach mostu. Jak widać, swoista logika może usprawiedliwić i takie działania.

 2. @Marek Nazarowski
  panie niedoszły (pośle, radny, lokalny aktywisto) jeżeli posiada pan uprawnienia do poruszania sie pojazdami mechanicznymi o wyższym stopniu skomplikowania niż dwukołowy wózek, to powinien je pan natychmiast zwrócić do organu, który je wydał.
  Jest sprawą oczywistą, że prawo o ruchu drogowym nie obejmują poruszania się po przęśle mostu. Zapomina pan jednak, że most, w tym przypadku, jest elementem drogi publicznej, a tu już zasady są dość wyraźnie określone.
  Dzieciak z motocyklem uznał, że te zasady go nie obowiązują i teraz za to zapłaci, oby stosownie do zawinienia.
  Na tym portalu wielokrotnie dał pan przykład pogardy dla wiedzy i logiki, więc i ten przypadek jakoś nie dziwi. Sugerowałbym, mniej BUH-a, więcej np. niegazowanej wody mineralnej.

 3. Do CCC:

  Owszem, aczkolwiek przepisy Kodeksu Drogowego nie obejmują poruszania się na przęśle mostu.

 4. Do mądrzejszych komentujących: zarówno most jak i pobocza obejmuje droga publiczna.

 5. Biorąc pod uwagę stworzenie zagrożenie dla życia i zdrowia dla innych uczestników ruchu drogowego korzystających w momencie zdarzenia z mostu, brak uprawnień delikwenta to szczegół. Gdyby to zrobił gość z uprawnieniami po prostu by je stracił. Rozumiem że niektórzy komentujący czekają teraz na informacje o skokach między dachami budynków mieszkalnych, bo np. skok z bungee w koronę drzewa nie wyczerpałby ich oczekiwań na głupotę innych. Proponuję poczekać w poradni zdrowia psychicznego. Sprawcę zatrzymała policja a „bohaterscy pomocnicy” czekają czy zostaną wsypani. W końcu ile razy dziennie można prać własne gacie?

 6. Motocykl nie poruszał się drogą publiczną a motocyklista nie złamał zakazu wjazdu na przęsło mostu bo takiego zakazu nie było. Biorąc pod uwagę fakt, że nie tylko wjechał ale też samodzielnie zjechał z tego przęsła natura najwyraźniej uznała, że jego umiejętności są wystarczające by mógł żyć i jeździć nadal. Nie od dziś bowiem wiadomo, że skrót ChWDP znaczy: Chrzanów Wam Dał Przęsło 🙂

  Z wyrazami szacunku

 7. @Obywatel. Człowieku zmądrzej, nawet nie wiesz jak takie głupie wpisy jak twój czynią spustoszenie w młodych łabach. Po pierwsze poruszał się tym motocyklem po drogach publicznych, bo przecież na most motocykla na plecach nie przyniósł więc już z tego względu należy się w pełni zasłużona kara. Po drugie ten debilnie głupi wyczyn należy tylko oceniać jako skrajnie nieodpowiedzialny i narażający życie i zdrowie nie tego szlonego przygłupa ale przede wszystkim osób przejeżdzających w tym czasie tym mostem. Pomyśl co by się stało gdyby spadł z tym motocyklem na jadących mostem. Ciekawe co byś napisał gdyby w tym aucie siedzieli twój ojciec, matka, rodzeństwo… Jak by spadł w drugą stronę to tylko o jednego samozwańczego kaskadera przeświadczonego o swojej wielkości mniej. Niech się cieszy że tak się skończyło. Przykładną karę powinien dostać nie tylko on ale także ci co z nim byli, niereagowali, nagrywali filmik i mieli z tego tytułu niezły fun, niepowstrzymali go i nie powiadomili policji, a jeszcze mu w tym pomagali.

 8. Wyczyn nieodpowiedzialny, ale ten młody człowiek ma zdolności kaskaderskie.
  Obecnie przyjmowane są zapisy na szkolenie kaskaderskie: Jesień 2021. Centrum szkolenia dla Kaskaderów -Kraków. Terminy- sobota -02.10 sobota -09.10 szkolenie wstępne.
  Twórcami tej szkoły są Marek Sołek i Magdalena Smoławska. Funkcjonuje ona w czterech polskich miastach: Łodzi, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

 9. Po co mu rejestracja skoro nie jedzie po drodze? Brawa dla niego za umiejętności a nie ciągła krytyka że mógł zabić setki ludzi… Partia by chciała żeby wszyscy patrzyli tylko w telewizję i na księdza

Send this to a friend