Informacje

CHEŁMEK. Kolejny rodzinny agresor zatrzymany

Policja i Prokuratura stanowczo reagują w przypadku ujawnienia przestępstwa znęcania w rodzinie.  Chroniąc osoby pokrzywdzone przemocą domową,  wobec sprawcy stosują natychmiastowy nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania i się kontaktowania z rodziną.  Takie środki zastosowane zostały wobec 44 – letniego mieszkańca Chełmka, podejrzanego o znęcanie się nad żoną i dwojgiem niepełnoletnich dzieci.

W miniony poniedziałek (11.05.2020) tuż po godzinie 11.00 policjanci interweniowali w jednym z mieszkań  w Chełmku, w związku ze zgłoszoną awanturą domową. Mundurowi błyskawicznie  udali się pod wskazany adres, gdzie zastali  zgłaszającą oraz dwoje małoletnich dzieci w wieku 10 i 12 lat, a także będącego pod wpływem alkoholu 44 – latka.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna od około roku znęca się psychicznie i fizycznie nad rodziną, w związku z tym został zatrzymany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu. Podejrzany o przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. W rodzinie została uruchomiona  procedura „Niebieska Karta”.

W niespełna dobę później zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał  zarzut fizycznego i psychicznego znęcania nad rodziną. Ponadto prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz policyjny dozór.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. @obywate – no to słuchamy, skoro pamiętasz. Jakie sprawy milicjantów i policjantów zamiatano?
    A ja mam przykład następujący: Błaszczak w końcu kwietnia postanowił okazać jaki to on jest stanowczy i dowiedziawszy się, że do 7. szpitala marynarki wojennej w Gdańsku nie przyjęto piętnastu chorych na COVID z pobliskiego domu opieki, natychmiast wylał jego komendanta. Huczały o tym wszystkie kontrolowane przez rząd media. Komendant usiłował się bronić, że przecież zgodnie z instrukcją ministerstwa zdrowia zalecił dla tych chorych kwarantannę i oczywiście przyjąłby ich, gdyby mieli objawy niewydolności oddechowej. Ale Błaszczak nigdy się nie myli. Zwłaszcza, gdy okazał już stanowczość. Więc nieszczęsnego komendanta oskarżono teraz o „złe leczenie wiceministra” i o „wydawanie nieuzasadnionych zwolnień”. Prawdopodobnie gdy to nie chwyci, oskarży się go o użycie niecertyfikowanych chińskich maseczek lub cokolwiek. Krótko mówiąc – facet ma przerąbane.

  2. Oglądnij sobie „Zabawę w chowanego” i zobacz jak się teraz zamiata pod dywan sprawy księży -pedofilów. Jak prokuratura na zarządzenie Ziobry przekazuje kościołowi na bieżąco akta śledztwa po to, żeby biskupi mogli się z góry przygotować do procesu i zniszczyć kompromitujące ich dokumenty. Co z naszym „sympatycznym” księdzem od św. Maksymiliana? Już na parafii w Świnoujściu czy w Ełku? I przy okazji – wielki szacun panie Tymoteuszu.

  3. Brawo dla prokuratury i policji. Jednak pamiętam jak takie sprawy zamiatano pod stolik jak dotyczyły TW , Milicjantów i Policjantów, itp. Brawo dla Ministra potrafił opanować sytuację nawet w takim grajdołku.

Send this to a friend