Informacje

CHEŁMEK. Kierował pojazdem bez uprawnień

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku ujawnili, że  22 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego kierował samochodem pomimo braku uprawnień do kierowania. Konsekwencje karne poniesie również właściciel samochodu, ponieważ udostępnił pojazd osobie, która nie miała prawa jazdy.

W niedzielę (3.04.2022) wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Chełmka. Tuż po godzinie 20 na ulicy Andersa zauważyli samochód marki Opel Zafira, którego kierowca na widok radiowozu nagle zawrócił i pojechał w przeciwnym kierunku. W związku z podejrzeniem, iż kierowca opla świadomie próbował uniknąć spotkania ze stróżami prawa, pojechali za nim włączając sygnały uprzywilejowania. Po kilku minutach podczas kontroli drogowej funkcjonariusze potwierdzili swoje przypuszczenia. 22 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Materiały w sprawie wykroczenia, którego dopuścił się mężczyzna zostaną przekazane do Sądu wraz z wnioskiem o ukaranie.  Ponadto odrębne postępowanie policjanci przeprowadzą wobec jego 24 – letniego znajomego, również mieszkańca powiatu chrzanowskiego, który użyczył pojazd osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania.

Za kierowanie pojazdem bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo kara grzywny. Z kolei osobie, która udostępniła pojazd osobie nieposiadającej wymaganych uprawnień do kierowania grozi kara grzywny.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend