Informacje, Kultura

CHEŁMEK. Jest plan na przystań żaglową, plaże, ścieżki rowerowe i muszlę koncertową

Gmina Chełmek chce reaktywować kultowe miejsce do rekreacji nad dwoma miejskimi stawami. Zobacz zdjęcia.

14 kwietnia burmistrz Chełmka Andrzej Saternus podpisał z Panem Rafałem Dudkiem Prezesem Zarządu Draft Engineers sp. z o.o.  umowę na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenu stawów w Chełmku, w zakresie budowy miejsca pamięci, ścieżek rowerowych oraz oświetlenia.

Koszt jej wykonania wynosi 184 254 zł brutto. Szacowana wartość wykonania robót budowlanych związanych z zagospodarowaniem stawów wyniesie 5,8 mln zł, a ich realizację zaplanowano w latach 2022-2023.

Jest to etap rozpoczynający realizację przez Gminę Chełmek wieloletniego programu pod nazwą: „Oświęcimski Strategiczny Program Rządowy – etap VI 2021-2025”. Na jego wykonanie Gmina otrzymała z rezerwy celowej budżetu państwa dotację celową w wysokości 60% kosztów jego realizacji.

Dzięki zrealizowaniu tej inwestycji otoczenie stawów w Chełmku odzyska swoją dawną świetność i będzie służyło do celów rekreacyjnych Mieszkańcom naszej gminy i przybyłym turystom.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

 

 
 

UG Chełmek

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Niemałą frustracje Oświęcimian budzi fakt że z Kruków korzystaja ludzie zamiejscowi, co widać po rejestracjach aut parkowanych wzdłuż brzegów jezior, miejscowi zas mogą się tylko temu przyglądać ,najlepiej nie zbliżajac się zbytnio do wody. Jest na to rada- zapiszmy się wszyscy gremialnie do koła wędkarskiego, nie ważne czy ktoś łowi czy nie, w ten czas plażowanie,rozstawianie namiotów czy choćby wekendowy grill nad jeziorem będzie dostępny także dla mieszkańców.
    Zupełnie nie zdziwi mnie fakt ,że po kolejnych wyborach nowy prezydent „odkręci” ten dziwny układ utrzymywania mieszkańców naszego miasta z dala od tego jakże ważnego dla rekraacji i zwykłej jakości dobrego zycia, terenu.

  2. SUPER , Oświęcimianie będą podjeżdżać do Chełmka , przecież to bardzo blisko !!!! .Brawo burmistrz Chełmka , jestem przekonany że mieszkańcy będą tłumnie oblegać . Nam Oświęcimianom pozostaje wypełnienie ankiety co dla nas jest priorytetem , bo inaczej p. Prezydent za nas zadecyduje ??? 🤔😉😉😉🤔🤪🤪🤪🤪🤪🤓🤓🤓🤓😱😱

  3. Podobno Cafe Rynek w tym roku będzie znów przenoszone, tym razem na bulwary? Kolejne tysiące złotych wydane w szczytnym celu 🙂

  4. Ja czekam na Most Duchów na Kamieńcu, to jest flagowy projekt Janusza Chwieruta…

Send this to a friend