Informacje

ANKIETA. To jak będzie wyglądał Oświęcim, zależy od Ciebie

Urząd Miasta Oświęcim zachęca do pomocy w sporządzeniu strategii rozwoju miasta. Wystarczy wypełnić anonimową ankietę.

Rozpoczęły się prace nad sporządzeniem strategii rozwoju naszego miasta z perspektywą do roku 2030. Dokument ten będzie określał wizję rozwoju Oświęcimia w sferze społecznej, gospodarczej, przestrzennej oraz środowiskowej, kierując zaplanowane działania w taki sposób, aby móc osiągnąć założone cele przy jak najlepszym wykorzystaniu dostępnych szans i zasobów, w tym środków unijnych. Ważnym jest, aby opracowana Strategia Rozwoju Miasta Oświęcim na lata 2021-2030 była wynikiem wspólnych prac mieszkańców oraz podmiotów funkcjonujących na obszarze naszego miasta z samorządem lokalnym.

Dlatego zwracamy się do Państwa z pytaniami dot. poznania opinii mieszkańców w postaci ankiety.

Ankieta jest całkowicie anonimowa – Państwa odpowiedzi na pytania objęte są tajemnicą. Wszelkie zebrane informacje będą wykorzystywane wyłącznie do sporządzenia zbiorczych zestawień.

Ankieta jest dostępna w wersji elektronicznej oraz w formacie pdf do pobrania i wydrukowania. Wypełniony formularz w formie papierowej należy zwrócić do Urzędu Miasta Oświęcim, wrzucając do urny w budynku przy ul. Zaborskiej 2. Zachęcamy do wypełniania ankiety w wersji on-line.

Badanie będzie prowadzone w dniach od 8 do 30 kwietnia br.

Zależy nam na uzyskaniu jak największej liczby opinii. Z góry bardzo Państwu dziękujemy za czas poświęcony na wypełnienie ankiety. Wierzymy, że pytania ankiety okażą się dla Państwa interesujące.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

24 komentarze

 1. @Gabriel

  Czekaj,czekaj…

  Przecież to z ust obecnie rządzących wielokrotnie padały stwierdzenia o pokonaniu mafii vatowskich i uszczelnieniu dziury podatkowej.
  Zapytam wiec i ciebie – słyszałeś o jakichś spektakularnych zatrzymaniach, skazaniach? I dlaczego od pewnego czasu ten temat jest już niemodny? Ja odpowiedź znam – sam sobie odpowiedz.

  Rozwiń proszę swoją myśl o przepływie kasy do „prominentów złodziei i za granicę” tak aby nie byla pustym sloganem i bym mogl się jakoś do niej odnieść.

  Jesli chodzi o szarych ludzi to pieniądze były dla nich zawsze. Wystarczyło uczciwie pracować. No ale przyszła „dobra zmiana” i praca przestała się opłacać. Lepiej żyć „na socjalu”. Sprawdź ile PKB wydajemy jako kraj na „socjal” i które miejsce zajmujemy w tej dziedzinie na tle europy/świata. Sprawdź też ilu Polaków w ostatnich pięciu latach zaczęło żyć wyłącznie z „socjalu”. Teraz lepiej być zatrudnionym w „szlachta nie pracuje” na stanowisku „mnie się należy”.

  Odnośnie braku szacunku sięgnę do cytatów mistrza w tej dziedzinie:
  „chamska hołota”
  „gorszy sort”
  „zdradzieckie mordy”
  „łże elity”
  „zakamuflowana opcja niemiecka”
  Kiedyś prezes powiedzial również, że co drugi mężczyzna w Polsce jest „mizernym pijaczyną.

  Jesli chodzi o sądownictwo to przecież PiS je zreformował więc nie rozumiem twoich żalów.

  Hasła, które przywołałeś na końcu (te, za które ty chciałbyś wypędzać z Polski) nie wzięły się znikąd.
  Nie tylko zwolennicy opozycji je wznieśli.

  Wcześniejsze wybory to najgorsze co mogłoby się teraz pisowi przytrafić.
  Władza nie została wzięta przez PiS tylko została dana. Kurczowo się jej trzymają bo jej utrata dla sporej części członków oznacza polityczną emeryturę i niebyt. Ktokolwiek by nie był u władzy podlega ocenie suwerena i to suweren decyduje komu tą władzę dać.

  PS. osiem gwiazdek

 2. niejaki red mastercostam pisze że skala trwonienia pieniędzy przez PIS jest przerażająca. Panie czyli lepiej było jak „piniędzy nie było „dla szarych obywateli tylko kasa płyneła to prominentów złodziei i za granicę .Gratuluję „rozumowania” Zarzucasz pan że nie rozliczone są żadne afery . Ja tam temu się nie dziwię bo cała ta złodziejska banda tak sprytnie kombinowała że zapewne trudno jest znaleźć sposób na skuteczne rozliczenie ich biorąc pod uwagę „sprawiedliwe sądy” i niezależnych sędziów którzy są niestety trzecią władzą w tym kraju i trzymają się mocno dzięki zagranicy i ulicy .. Dzięki takim mędrkom mamy taką opozycję ( ja na nich mam inne dosadne określenie) głosujecie na nich mimo że wiecie że to są delkatnie mówiąc złoczyńcy z polskim obywatelstwem którzy dążą do stworzenia kolonii cytując tu prezesa „gorszego sortu” gdzie jest tania siła robocza pozbawiona praw pod hasłem „unijnej praworządności ” nie mającej nic z nią wspólnego. Z narzuconym stylem życia bez zasad moralnych bez szacunku dla drugiego człowieka co pokazuje właśnie ta opozycja i jej zwolennicy zarzucający ten brak szacunku tym co za POLSKĄ są i tym rządem.
  Myślę że będą wcześniejsze wybory i mam nadzieję że to zło ubrane w hasła praworządności konstytucji i okrzyki „wypier….C” „je…. PIS” zostanie wypędzone z POLSKI.

 3. Likwidacja małych sklepików, budowanie Galerii, by udusić Oświęcim najazdem okolicznych mieszkańców. Betonowy rynek, projekt budowy Mostu duchów, to tylko niektóre wspaniałe pomysły. Brak kontroli nad ekonomicznym zagospodarowaniem autobusów MZK. Proszę zobaczyć przejazdy przez Zasole pustych autobusów wożących powietrze miedzy Dworcem PKP, a pętlą na Zasolu. Dodam do tego likwidację koszy na śmieci dopełniający obraz Gospodarza!

 4. @hotin

  Zacznijmy od tego, że wyłączysz na chwilę telewizję i radio. Internet też kapkę ogranicz. Dużo czytaj (książki). Wyjdź na spacer. Podreptaj ze dwie godzinki. Rób głębokie wdechy nosem a wypuszczaj powietrze ustami. Dostarcz organizmowi tlenu. Uśmiechaj się do innych i rozmawiaj z nimi. Powiedz dzień dobry sasiadce itp. Na początek będzie Ci ciężko ale z czasem się przyzwyczaisz.

 5. Proponuje dłuższe otwarcie biblioteki miejskiej, bo godziny 8-15 to chyba kiepski pomysł.

 6. Może prezydent więcej by się dowiedział gdyby dopuścił komentowanie Wieści z Ratusza. Powinien zaakceptować to, że zadowoleni rzadko piszą komentarze. Natomiast warto śledzić na bieżąco uwagi krytyczne ponieważ piszą ci, których akurat dotyczy to bezpośrednio i czasami warto się zastanowić nad niektórymi. Nie wszystkie są dialogiem o wzajemnych ułomnościach paru adwersarzy.

 7. @hotin

  Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu to zacznij od siebie. Potem będzie ci lżej.

  Jeśli chodzi o wspomnianą przez ciebie „kasę do przerobu” to poki co ciężko jest choćby zbliżyć się do poziomu obecnego rządu w tej dziedzinie. Skala trwonienia pieniędzy przez PiS przeraża. Żadne najbardziej dumne hasła o mafiach vatowskich tego nie zmienią.
  Zastanów się – słyszałeś o jakichś spektakularnych krokach podjętych w tej sprawie? (zatrzymania, procesy, skazania). Zastanów się raz jeszcze i odpowiedz sobie dlaczego od pewnego czasu temat mafii vatowskich przestał być modny w retoryce PiS.

  Pozdrawiam

  PS. Mój nick zawsze z małej litery…

 8. Do wszystkich udzielających się w tym temacie.
  Ankieta nie jest po to by poznać zdanie mieszkańców i na tej podstawie coś zdziałać, ale po to by można było powiedzieć, że odbyły się wszechstronne konsultacje, społeczeństwo się wypowiedziało a wszystkie działania w tej kwestii odbyły się zgodnie a wymaganiami prawa.. Decydenci i tak zrobią to co będą chcieli czyli wdrożą jedynie słuszne rozwiązania. W naszym mieście mamy niejeden przykład takich poczynań. Jeżeli ktoś sadzi, że to zmieni to zostaje się tylko uśmiechnąć i pokiwać głową z politowaniem.

 9. POlak mądry po szkodzie ,teraz chcą pytać mieszkańców, jak parę inwestycji im nie wypaliło.Gdzie w ankiecie jest miejsce na własne przemyślenia i propozycje?

 10. Jak już pisałem wcześniej, radny to nie polityk. dla mnie może skakać gdzie chce. Ma sprawdzać się na miejskiej niwie. Nic więcej.

 11. @ALLfred:)

  Nie obchodzą mnie twoje zwyczaje…
  Trollu amatorze
  PS. Wolę kobiety, buziaki przeslij komuś innemu. Tak czy inaczej gratuluję odwagi – udany coming out…
  Brawo

 12. @masterkosa,
  jak śmiesznie łatwo cie sprowokować hehehe
  nie mam zwyczaju dyskutowac z ludźmi twojego pokroju bo ktoś patrzący z boku mógłby nie zauważyć różnicy.
  duuuża buźka

 13. To jest ankieta zadowolenia, a nie propozycji do strategi. Gdzie miejsce na wolne wnioski i opinie?

 14. stefanB. Ale Pan Adamaszek ma wizję i pomysł, już skacze z kwiatka na kwiatek, teraz ma wizję razem z Hołownią:P

 15. Wypełniłem i zachęcam innych do wypełnienia skoro w końcu ktoś pyta o nasz głos. Szkoda, że w ankiecie nie ma opcji, żeby dodać na końcu coś od siebie.

 16. Szanowny Panie Adamaszek , może lepiej pan otworzy oczy, bo patrząc na pańskie poczynania widać wyrażnie brak pomysłu na siebie i swoją dalszą działalność .

 17. Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza, dla naszego miasta, prezydent Chwierut Janusz, naszego miasta Oświęcim. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!

  Panie radny, pan Chwierut Janusz ma wizje, pan jej nie ogarnia i wtyka mu szpilki, no jak można jak można, pan spyta masterkose, stefciaB i obatela oni tez mają wizje i szpilek nie wtykają bo to ludzie nie wilki 🙂

 18. Matko……Panie Adamaszek, język polski się kłania nie tą ankietę tylko tę ankietę

 19. …. mogę tylko zaapelować do mieszkańców aby się włączyli do tej akcji i wypełnili tą ankietę . To może otworzy oczy p. Prezydentowi na właściwe potrzeby mieszkańców ??? Bo ostatnie przedsięwzięcia to generalnie wtopa 👎😱😱👎😱😱

Send this to a friend