Informacje

BRZESZCZE. Policja rozlicza złapanych złodzieji

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach, w ciągu kilku godzin namierzyli i zatrzymali dwóch 20 – letnich mieszkańców Brzeszcz. Mężczyźni są podejrzani o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego oraz posiadanie narkotyków.

W ubiegły czwartek (2.04.2020) policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z domów jednorodzinnych w Brzeszczach. Z relacji zgłaszającej mieszkanki Oświęcimia wynika, że sprawcy włamali się do domu jej rodziców, podczas nieobecności rodziców, którzy przebywają za granicą. Łupem włamywaczy padła  złota biżuteria oraz markowy alkohol.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Przeprowadzili oględziny w miejscu zdarzenia i wszczęli poszukiwania rabusiów. W wyniku podjętych czynności natrafili na ślad wskazujący, że z włamaniem mogą mieć związek dwaj 20 – letni mieszkańcy Brzeszcz. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zawitali w ich domach,  gdzie podczas przeszukania u jednego zabezpieczyli puste butelki po alkoholu, pasujące do marek alkoholi skradzionych podczas włamania, natomiast w  domu drugiego zabezpieczyli narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy.

W dniu 3 kwietnia br. na podstawie zebranych dowodów podejrzanym został przedstawiony zarzut  kradzieży z włamaniem, natomiast posiadaczowi  narkotyków dodatkowo  postawiono zarzut posiadania środków odurzających. Aktualnie policjanci prowadzą czynności zmierzające do odzyskania biżuterii, którą sprawcy zdążyli sprzedać.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim / zdjęcie poglądowe

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend