Informacje

BRZESZCZE. Pijany kierowca wypadł z drogi

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję drogową. 45 – letni obywatel Ukrainy kierując volkswagenem wypadł z jezdni. Szybko okazało się, że przyczyną utraty panowania nad pojazdem był alkohol. Mężczyzna miał w organizmie 2,1 promila.

Do zdarzenia doszło w sobotę (29.10.2022)w Brzeszczach na ulicy Ofiar Oświęcimia. O godzinie 21.20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące samochodu marki Volkswagen, który wypadł z jezdni uszkadzając znaki drogowe.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy pojazdu, którym okazał się 45 – letni obywatel Ukrainy wykazało 2,1 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego  o zachowanie trzeźwości. Konsekwencje jazdy po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających mogą stać się przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Powinni zrobic mu ostatnia przysluge…po wytrzezwieniu nakarmic i podwiezc na granice do odpowiednich sluzb ukrainskich…

Send this to a friend