Informacje

BRZESZCZE. Małżeństwo z Brzeszcz oraz policjanci ocalili życie młodej kobiecie

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach sierżant Tomasz Ślosorz oraz posterunkowy Wojciech Krupa przeprowadzili skuteczną interwencję podczas której uratowali życie 22 – latce chcącej targnąć się na własne życie. Skuteczne działanie mundurowych było możliwe dzięki spostrzegawczości oraz wzorowej reakcji małżeństwa z Brzeszcz.

W nocy z czwartku na piątek (22/23.12.2022) o godzinie 22.20 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące kobiety stojącej po drugiej stronie barierek przejścia nadziemnego, znajdującego się nad torowiskiem stacji kolejowej w Brzeszczach. Z relacji zgłaszających wynikało, że kobieta chce targnąć się na własne życie.

Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Sierżant Tomasz Ślosorz oraz posterunkowy Wojciech Krupa zaczęli spokojnie rozmawiać z kobietą do której powoli zaczęli się zbliżać. Kiedy byli blisko chwycili ją za ramiona i przeciągnęli na drugą stronę bariery. W rozmowie z 22 – latką ustalili, że powodem jej załamania psychicznego są problemy rodzinne. Kobieta pod opieką ratowników medycznych została przewieziona na leczenie do szpitala.

Podziękowania za prawidłową reakcję.

Na ogromne podziękowania zasługuje małżeństwo z Brzeszcz. Para podczas spaceru z psem dostrzegła kobietę w sytuacji zagrażającej życiu. Powiadomili oni służby ratunkowe, a także rozmawiali z nią do czasu przyjazdu policjantów.

Jesteś w kryzysie? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie. 
Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego bezpłatny telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym: https://centrumwsparcia.pl/

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12  – bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu. Szczegółowe informacje na stronie https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji https://stopdepresji.pl/

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Wielkie brawa dla Was! Satysfakcja do końca życia z udzielonej pomocy przez małżeństwo i policjantów.

Send this to a friend