Informacje

ZATOR. Podejrzany o szereg przestępstw na szkodę swojej rodziny

Organy wymiaru sprawiedliwości chroniąc osoby pokrzywdzone, skutecznie izolują sprawców, którzy zagrażają życiu lub zdrowiu swoich najbliższych. Przekonał się o tym 62 – letni mieszkaniec gminy Zator, który trafił do aresztu śledczego, jako podejrzany o szereg przestępstw dokonanych na szkodę swojej rodziny.

W ubiegłą niedzielę (05.09.2021) policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali  62 – letniego mieszkańca gminy, który włamał się do garażu wynajmowanego przez swojego zięcia, a następnie dokonał dewastacji jego pojazdu. Ponadto skradł znajdujące się tam elektronarzędzia. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili także, iż sprawca wielokrotnie dopuszczał się gróźb karalnych wobec swojej rodziny.

Na podstawie zebranych dowodów, zatrzymanemu zostały przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem, uszkodzenia mienia oraz gróźb karalnych. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, miejscowy sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Jeszcze tego samego dnia  62 – latek trafił do jednego z aresztów śledczych.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend