Estimated reading time: 2 minuty
W akcji „Poszukiwany” 8–9 czerwca policja z powiatu oświęcimskiego zatrzymała 11 mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Wyroki za przestępstwa drogowe, rozbój i kradzież.
Akcja „Poszukiwany” w powiecie oświęcimskim. Policja zatrzymała 11 mężczyzn w ciągu dwóch dni
Dwudniowa obława na ukrywających się przed sądem
W dniach 8 i 9 czerwca 2026 roku policjanci z powiatu oświęcimskiego wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Poszukiwany”. W ciągu dwóch dni zatrzymali jedenastu mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.
Poniedziałek – siedem zatrzymań
Tuż przed godziną 8 dzielnicowi zatrzymali w Zatorze 37-letniego mieszkańca poszukiwanego do odbycia miesiąca aresztu za wykroczenia.
Godzinę później w Grojcu oświęcimscy dzielnicowi zatrzymali 55-latka z gminy Oświęcim, poszukiwanego do odbycia pięciu miesięcy za przestępstwo drogowe.
O godzinie 9 w Bulowicach policjanci z Kęt zatrzymali 42-letniego mieszkańca Kęt poszukiwanego do odbycia dwóch miesięcy za przestępstwo drogowe.
Tuż przed godziną 13 na ulicy Śniadeckiego w Oświęcimiu zatrzymano 63-latka poszukiwanego do odbycia 15 dni aresztu za wykroczenie porządkowe.
O godzinie 13 dzielnicowi z Zatora zatrzymali 65-latka z gminy Zator, poszukiwanego do odbycia czterech miesięcy za przestępstwo drogowe.
Tuż przed godziną 18 kryminalni zatrzymali w Oświęcimiu 34-latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Katowicach do odbycia trzech miesięcy za przestępstwo drogowe.
O godzinie 18 w Oświęcimiu zatrzymano 20-latka poszukiwanego do odbycia sześciu miesięcy za rozbój.
Wtorek – cztery zatrzymania
Rano kryminalni zatrzymali w Oświęcimiu 68-latka poszukiwanego do odbycia pół roku za groźbę karalną.
Przed południem zatrzymano 26-latka z Oświęcimia poszukiwanego do odbycia 65 dni za kradzież.
Po południu policjanci z Chełmka zatrzymali dwóch mężczyzn – 27 i 28-latka. Obaj mieli do odbycia po kilkanaście dni zastępczej kary aresztu. Skorzystali z możliwości wpłaty grzywny i nie trafili za kraty.
Znasz miejsce pobytu poszukiwanego? Zadzwoń
Policja apeluje – jeśli wiesz, gdzie ukrywa się osoba poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości, zadzwoń pod numer alarmowy 112. Anonimowość gwarantowana.
