20 czerwca w Przecieszynie świętowano 80-lecie OSP. Iwona Gibas wręczyła strażakom Srebrny Medal Polonia Minor oraz Złoty Krzyż Małopolski dla prezes Danuty Bułki-Morończyk.
80-lecie OSP Przecieszyn w gminie Brzeszcze. Strażacy ochotnicy odznaczeni Srebrnym Medalem Polonia Minor
Jubileusz z nagrodą województwa
20 czerwca 2026 roku w gminie Brzeszcze świętowano jubileusz 80-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Przecieszynie. Z tej okazji Iwona Gibas z Zarządu Województwa Małopolskiego wręczyła strażakom ochotnikom Srebrny Medal Polonia Minor – Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego.




– Nagroda stanowi wyraz naszego uznania za dotychczasową działalność na rzecz ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej oraz wieloletnią służbę i pracę na rzecz Małopolski i Małopolan. Najważniejsi w tym szczególnym dniu są Ci, dzięki którym czujemy się bezpiecznie. Dziękujemy Wam, Drogie Druhny i Druhowie – powiedziała Iwona Gibas.
Iwona Gibas wręczyła również Złotą Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski prezes OSP Przecieszyn Danucie Bułce-Morończyk.
Uroczystość z udziałem władz
W obchodach uczestniczyli mieszkańcy gminy, strażacy oraz przedstawiciele władz, w tym burmistrz Brzeszcz Radosław Szot i wicestarosta powiatu oświęcimskiego Teresa Jankowska. W programie znalazły się festyn, koncert, konkursy i pokaz ratownictwa technicznego.
Foto: UMWM / Andrzej Rudiak
