Informacje, Kultura

80-lecie OSP Przecieszyn w gminie Brzeszcze. Strażacy ochotnicy odznaczeni Srebrnym Medalem Polonia Minor

20 czerwca w Przecieszynie świętowano 80-lecie OSP. Iwona Gibas wręczyła strażakom Srebrny Medal Polonia Minor oraz Złoty Krzyż Małopolski dla prezes Danuty Bułki-Morończyk.

80-lecie OSP Przecieszyn w gminie Brzeszcze. Strażacy ochotnicy odznaczeni Srebrnym Medalem Polonia Minor

Jubileusz z nagrodą województwa

20 czerwca 2026 roku w gminie Brzeszcze świętowano jubileusz 80-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Przecieszynie. Z tej okazji Iwona Gibas z Zarządu Województwa Małopolskiego wręczyła strażakom ochotnikom Srebrny Medal Polonia Minor – Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego.

– Nagroda stanowi wyraz naszego uznania za dotychczasową działalność na rzecz ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej oraz wieloletnią służbę i pracę na rzecz Małopolski i Małopolan. Najważniejsi w tym szczególnym dniu są Ci, dzięki którym czujemy się bezpiecznie. Dziękujemy Wam, Drogie Druhny i Druhowie – powiedziała Iwona Gibas.

Iwona Gibas wręczyła również Złotą Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski prezes OSP Przecieszyn Danucie Bułce-Morończyk.

Uroczystość z udziałem władz

W obchodach uczestniczyli mieszkańcy gminy, strażacy oraz przedstawiciele władz, w tym burmistrz Brzeszcz Radosław Szot i wicestarosta powiatu oświęcimskiego Teresa Jankowska. W programie znalazły się festyn, koncert, konkursy i pokaz ratownictwa technicznego.

Foto: UMWM / Andrzej Rudiak

Poprzedni artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend