Informacje, Sport

ZATOR. Powstanie kolejny 20 km odcinek trasy rowerowej VeloSkawa

W Małopolsce powstanie kolejny 20 km odcinek trasy rowerowej VeloSkawa, który połączy Podolsze, w gminie Zator i Łączany, w gminie Brzeźnica. Będzie to prawdziwa gratka nie tylko dla niedzielnych rowerzystów i rodzin z dziećmi, ale dla wszystkich, dla których poruszanie się rowerem jest prawdziwą przyjemnością. O budowie nowego odcinka trasy rowerowej VeloSkawa mówiła podczas konferencji prasowej Iwona Gibas z zarządu województwa.

W wydarzeniu wzięli również udział m.in.: radny województwa Rafał Stuglik, Katarzyna Węgrzyn-Madeja dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich i Piotr Polanek dyrektor Departamentu Turystyki UMWM.

Już niebawem na terenie trzech gmin: Zator, Spytkowice i Brzeźnica powstanie nowy odcinek trasy rowerowej VeloSkawa, która jest jedną z ośmiu tras, wchodzących w skład VeloMalopolska.

Małopolska to prawdziwy raj dla cyklistów – nie tylko ze względu na krajobraz i liczbę atrakcji turystycznych, ale również ze względu na rozbudowaną infrastrukturę rowerową. Dzięki nowoczesnej sieci tras VeloMałopolska można bez większych przeszkód przejechać województwo wzdłuż i wszerz – zarówno z zachodu na wschód, jak i z południa na północ

– mówiła Iwona Gibas.

Teraz, dzięki kolejnej inwestycji, czyli budowie nowego odcinka trasy VeloSkawa będzie można aktywnie spędzać czas i podziwiać malownicze zakątki naszego regionu położone w powiecie oświęcimskim i wadowickim – dodała Iwona Gibas z zarządu województwa.

Turyści odwiedzający Małopolskę Zachodnią będą mogli nie tylko skorzystać z nowoczesnej ścieżki rowerowej, spełniającej najwyższe europejskie standardy, ale będą mogli także odwiedzić Energylandię, Dolinę Karpia, parki w Inwałdzie, Wadowice, Zamek Lipowiec czy Muzeum w Wygiełzowie. Ponadto doskonała infrastruktura komunikacyjna, a mianowicie połączenia kolejowe, między Oświęcimiem a Krakowem ułatwi turystom dotarcie do tej ścieżki

– podkreśliła Iwona Gibas.

Odcinek, który łączy Podolsze z Łączanami, czyli odcinek między powiatem oświęcimskim a wadowickim jest położony w bardzo atrakcyjnym miejscu. Ta ścieżka jest częścią większej trasy, liczącej 50 km i biegnie od Podolsza do zapory w Świnnej Porębie na jeziorze Mucharskim. W tej chwili mamy już ukończony 6 km odcinek i widzimy spore zainteresowanie. Dzięki niemu można podziwiać piękne zakątki Beskidu Małego, uroki Doliny Skawy, ale również udać się do pobliskich Wadowic, związanych z osobą św. Jana Pawła II

– zaznaczył radny Rafał Stuglik.

Cieszę się, że inwestycja ta wpisuje się w katalog inwestycji realizowanych przez samorząd województwa małopolskiego, które umożliwiają mieszkańcom aktywne spędzania czasu na świeżym powietrzu. Oprócz ścieżek rowerowych oddaliśmy do użytku wiele takich obiektów jak m.in. tężnie solankowe, boiska sportowe czy siłownie na świeżym powietrzu – dodał radny Stuglik.

Trasa nowego odcinka przebiegać będzie po prawym wale przeciwpowodziowym Wisły oraz prawym i lewym wale potoku Spytkowickiego, pomiędzy którymi powstanie nowa kładka pieszo – rowerowa o długości 14 m. W ramach tej inwestycji zaplanowano również wprowadzenie projektu stałej organizacji ruchu i montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz oznakowanie trasy rowerowej, jako szlaku turystycznego, na odcinku o łącznej długości ok. 20 km.

Termin realizacji zadania wynosi 18 miesięcy. Koszt tej inwestycji to blisko 17 mln złotych.

Przypomnijmy, że VeloMałopolska to największa w Polsce sieć długodystansowych tras rowerowych. Docelowo rowerzyści będą mogli skorzystać z prawie 1000 kilometrów dobrze oznakowanych tras o europejskim standardzie, które połączą najciekawsze turystycznie i przyrodniczo miejsca w regionie. Już teraz do dyspozycji cyklistów jest ponad 650 km tras VeloMałopolska.

UMWM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

 1. ani chyba nie mieszkasz w Oświęcimiu skoro twierdzisz, że przydałoby się trochę więcej ścieżek rowerowych. Może jeździsz tylko samochodem dlatego piszesz takie bzdury.W Oświęcimiu jest bardzo dużo ścieżek rowerowych. Zajrzyj do Wadowic ,Chrzanowa, Andrychowa Bierunia,i powiedz gdzie jest więcej.

 2. W zakresie ścieżek rowerowych w Oświęcimiu przydało by się trochę więcej.

 3. @: – przypomnij sobie wystąpienia Komorowskiego, który miał problemy z czytaniem z kartki nie wspominając wielu kompromitujących sytuacji. Jakie zdolności oratorskie i językowe (j. obce) miała ekipa Tuska a jakie po nim ludzie z rządu Kaczyńskiego. Zresztą Tusk nadal stęka (bo co powiedzieć aby nie powiedzieć), często używa zwrotu: mówię teraz poważnie, bo chyba sam nie wierzy w to co mówi. To odnośnie słabych kwalifikacji ludzi z PiS. No może są ubodzy w słownictwo rynsztokowe. I jeszcze niedawno opublikowany sondaż na wp.pl odnośnie zwolnienia uczniów z prac domowych. Zwolennicy PiS 70% przeciw, PO 20% przeciw. Więc którym bardziej zależy na wiedzy. No i posłuchaj wystąpień obecnych ministrów. No i kto zwinął 240 mld z VAT? Wyjaśniam że po 240 jest 9 zer.

 4. Znerwicowanym polecam wycieczkę w stronę zbiornika wodnego Świnna Poręba . Malownicze i urokliwe miejsce, wciąż jeszcze nie skażone zbyt mocno tłumną turystyką . Zalew Żywiecki czy Miedzybrodzie może się schować …

 5. Abu ci ułatwić – sięgnij pamięcią wstecz i postaraj się znaleźć pisiorów, którzy NIE kłamali, oszukiwali i kradli? Znasz takiego?

  Partyjni działacze pis to albo:
  1. ludzie intelektualnie ograniczeni, stąd życiowo nieudani, nie mający żadnych osiągnięć i pętający się gdzieś na obrzeżach, którzy kariery zawdzięczają bezgranicznemu posłuszeństwu Umiłowanemu Przywódcy. Przykład: magister Julia Przyłębska. Jak myślisz, dlaczego dostała posadę prezesa trybunału konstytucyjnego? Czy w Polsce nie ma innych wybitnych prawników, z tytułami profesorskimi, którzy mieliby odpowiednią pozycję zawodową, doświadczenie i prestiż? Magister Julia Przyłębska zdała egzamin sędziowski ledwie na tróję, przez lata wegetowała na podrzędnych stanowiskach i pracowała w sądzie rejonowym przy rozstrzyganiu drobnych spraw. Wielokrotnie jej orzeczenia były kwestionowane i źle oceniane przez przełożonych. Aż tu nagle – fantastyczny awans. Dlaczego? Ponieważ ugotowała zupkę, która zasmakowała Prezesowi.
  2. ludzie inteligentni, lecz bez żadnych skrupułów, czystej wody karierowicze, zawdzięczający stanowiska podgryzaniu konkurentów i ohydnemu łaszeniu się Prezesowi. Przykład: Jacek Kurski. Chyba nie trzeba uzasadniać.
  3. fanatycy o zwichrowanej osobowości. Przykład: Macierewicz. Bez komentarza.

 6. Głosuj na Koalicję Oszustów
  i nie zawracaj ludziom w głowach
  swoimi głupimi komentarzami.

 7. Idą wybory więc następuje nagły wysyp inwestycji. Kiełbasa wyborcza żeby przekonać wyborców do głosowania na PiS. 17 mln zł wywalone w błoto ,a stan dróg w Zatorze jest jednym z najgorszych w tym rejonie. Nie remontowane od lat tylko łatane. Gdzie ta obiecana obwodnica Zatora gdzie ten remont drogi krajowej do Wadowic.Ponoć trzeba będzie poczekać do roku chyba 2027 lub 2028. Gratuluję takich wspaniałych pomysłów.

Send this to a friend