Informacje

ZATOR. Nowy radiowóz terenowy typu SUV

Kia Sportage to nowy oznakowany radiowóz Komisariatu Policji w Zatorze.  Pozyskanie nowoczesnego pojazdu było możliwe dzięki współpracy z władzami gminy Zator, które w sfinansowały część jego zakupu. Druga część środków pochodziła z budżetu przeznaczonego na modernizację Policji.

W czwartek 8 grudnia w Komisariacie Policji w Zatorze odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego radiowozu oznakowanego typu suv. W tym wyjątkowym wydarzeniu wziął udział pan Mariusz Makuch Burmistrz Gminy Zator, pan Stanisław Orlicki Przewodniczący Rady Miasta oraz ksiądz Jacek Wieczorek Proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Wojciecha i Jerzego w Zatorze.

Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu inspektor Robert Chowaniec, który podziękował przedstawicielom władz lokalnych za okazane wsparcie i realizację promesy na kwotę 65 000 złotych przekazanej już w czerwcu br. podczas otwarcia Komisariatu Policji w Zatorze na zakup samochodu terenowego. Podkreślił, że działanie to wskazuje, że samorząd czuje się współodpowiedzialny za utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w gminie.

Komendant Komisariatu Policji w Zatorze podinspektor Dariusz Kulig w słowach podziękowania również podkreślił, że zakup nowego radiowozu wartego 166 000 był możliwy dzięki wsparciu finansowemu gminy Zator. Komendant zaznaczył, że policjanci w każdej chwili są gotowi nieść pomoc mieszkańcom, a nowoczesny terenowy radiowóz w znacznej mierze usprawni ich działania.

Przedstawiciele gminy Zator potwierdzili, że dla nich od wielu lat bezpieczeństwo mieszkańców, a także turystów odwiedzających Dolinę Karpia jest niezwykle ważne. Aby cieszyć się wysokim jego poziomem,  policjanci powinni dysponować nowoczesnym i niezawodnym sprzętem.

Po przemówieniach policjanci zaprezentowali nowy radiowóz.

Nowy policyjny terenowy wóz to KIA Sportage

Radiowóz Kia Sportage  ma silnik benzynowy 1.6 T-GDI o mocy 150 Km z manualną, sześciobiegową skrzynią. To samochód, który  może rozpędzić się od 0 do 100 km/h w nieco ponad 10 sekund. Jest wyposażony w system łączności dla służb mundurowych, czujnik wraz z kamerą cofania, specjalne oświetlenie uprzywilejowania oraz inne wyposażenie niezbędne policjantom w służbie. Samochód jest już w nowych policyjnych barwach, które charakteryzuje się szerokimi żółtymi pasami fluorescencyjnymi.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend