Informacje

ZABORZE. Pijana matka spowodowała kolizję, a w domu zostawiła dziecko

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 43 – letnią mieszkankę gminy Oświęcim, która spowodowała kolizję drogową będąc w stanie nietrzeźwości. Kobieta jest również podejrzana o stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia swojego dziecka, które pozostawiła w domu bez opieki.

We wtorek (18.04.2023) tuż po godzinie 9 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o kolizji drogowej do której doszło na ulicy Borowiec w miejscowości Zaborze. Na miejsce natychmiast udał się jeden z patroli. Policjanci ustalili, że 43 – letnia mieszkanka gminy kierując samochodem marki Opel w stanie nietrzeźwości, zjechała z jezdni uderzając w ogrodzenie jednej z posesji. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało 2,6 promila alkoholu. Kiedy kobieta od funkcjonariuszy usłyszała, że zostaje zatrzymana przekazała, że w domu bez opieki zostawiła swojego trzyletniego syna. Policjanci wraz z zatrzymaną natychmiast pojechali do jej miejsca zamieszkania. W jednym z pokoi znaleźli przestraszonego kilkuletniego chłopczyka.  Sprawdzając kolejne pomieszczenia funkcjonariusze zauważyli, że w kuchni na kuchence gazowej kobieta pozostawiła bez dozoru gotujący się rosół.

Małoletni został przekazany pod opiekę rodziny, natomiast nietrzeźwa kobieta trafiła do oświęcimskiej Komendy Policji. Wobec 43 – latki zostały wszczęte postępowania w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego nad którym miała ona obowiązek opieki oraz o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za pierwsze przestępstwo kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Z kolei za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi  kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinny i Nieletnich. Odrębny wniosek zostanie również skierowany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w związku z podejrzeniem iż czyny, których dopuściła się kobieta mogą świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend