Informacje

ZABORZE. Na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków drogowych

W czwartek 12 października o godzinie 16.40 służby ratunkowe interweniowały w Zaborzu na ulicy Porębskiej, gdzie doszło do wypadku drogowego.

Jak wstępnie ustalili policjanci 41 – letnia mieszkanka Kęt, kierując samochodem marki Opel, na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem zjeżdżając na przeciwległy pas, gdzie czołowo zderzyła się z samochodem marki Dacia, którym kierował mieszkaniec Polanki Wielkiej. Obrażeń ciała doznali oboje kierujący oraz pasażerka opla. Zostali przewiezieni przez Pogotowie ratunkowe na leczenie do szpitala.

Policjanci apelują: Zmień styl jazdy na jesienny. Zmniejsz prędkość i dostosuj ją do warunków panujących na drodze.

Policjanci przypominają kierowcom, aby podczas opadów atmosferycznych zmniejszyli prędkość i dostosowali ją do warunków drogowych. Tylko wtedy w porę i bezpiecznie będą mogli wykonać manewr hamowania.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. No to spróbuj potrącić rowerzystę na pasach. Wystarczy, że uznają iż mogłeś uniknąć potrącenia przez zwolnienie przed przejściem a dowiesz się ile to kosztuje. On zapłaci mandat, a Ty trafisz przed oblicze Temidy. No chyba, że trafi w tylną część samochodu.

  2. Kiedy Policja weżmie się za rowerzystów przejeżdżających po pasach dla pieszych.Oraz kierowców zatrzymujących się przed psami , i przepuszczających rowerzystów.

  3. Kiedy Policja się weźmie za niesprawne samochody? Większość pojazdów ma prawdopodobnie popalone żarówki kierunkowskazów co szczególnie widać na rondach. Potem wszyscy narzekają na korki w Oświęcimiu.

  4. @mieszkaniec Przed zimą dać wszędzie 10 km/h profilaktycznie i fotoradar, bo może być gołoledź, a może przyjechać obcy.

  5. Na takich lukach jak tam 60km/h? To wprowadza ludzi w blad. Na sliskiej drodze tak wlasnie sie konczy. Miejscowi znaja teren, a przyjezdni…

Send this to a friend