Informacje

ZABORZE. GDDKiA przebuduje niebezpieczne skrzyżowanie na DK44

Otwarto oferty na przebudowę skrzyżowania ul. Porębskiej z ul. Zaborską i ul. Jezioro w Zaborzu. Rozbudowa skrzyżowania na DK44 ma poprawić bezpieczeństwo i usprawnić ruch.

Do przetargu na wykonanie robót budowlanych w ramach rozbudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 44 z drogą powiatową nr 1897K w miejscowościach Zaborze i Oświęcim wpłynęło cztery oferty. 23 stycznia nastąpiło ich otwarcie. Rozpoczyna się sprawdzanie złożonej przez wykonawców dokumentacji.

Zaproponowane przez wszystkich składających oferty wykonawców ceny mieszczą się w kwocie przeznaczonej na zadanie przez GDDKiA, (2 728 159,96 zł brutto). Po sprawdzeniu zgodności dokumentacji z wymaganiami przetargowymi wyłoniony zostanie wykonawca.

Rozbudowa skrzyżowania na DK44 ma poprawić bezpieczeństwo i usprawnić ruch, w związku z tym zaprojektowane jest poszerzenie jezdni i dodatkowe pasy do skrętów zarówno na drodze krajowej jak i powiatowej (ul. Porębska) . Powstanie też sygnalizacja świetlna, przebudowana zostanie zatoka  autobusowa przy drodze krajowej nr 44, pobocza gruntowe przy drogach: krajowej i powiatowej, powstaną nowe chodniki i oświetlenie przejścia dla pieszych.

oferenci:

  • SARIVO INFRASTRUKTURA Sp. z o.o. – 2 143 159,70 zł
  • STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE Sp. z o.o. – 2 144 854,47 zł
  • Berger Bau Polska Sp. z o.o. – 1 851 738,95 zł
  • Eurovia Polska S.A. – 2 334 060,18

GDDKiA

zdjęcie: Google Maps

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Srali muchy będzie wiosna….od 5 lat słyszę o przebudowie niebezpiecznego skrzyżowania na DK44 / Porębska, i co dzień po kilka razy dziennie pokonuję to skrzyżowanie, nie uwierzę dopóki nie zobaczę.

Send this to a friend