Informacje

Wsparcie medyczne dla Ukrainy: transport do Sambora

Transport z wyposażeniem medycznym dotarł do Sambora w Ukrainie. Oświęcim oraz partnerzy z Niemiec wsparli ukraińskich żołnierzy, przekazując sprzęt rehabilitacyjny o wartości 70 tys. zł.

wsparcie medyczne Ukraina
wsparcie medyczne Ukraina

Wsparcie Medyczne Dla Ukrainy: Transport Do Sambora

Pomoc dla Samborskiego Szpitala

Do ukraińskiego Sambora dotarł transport z wyposażeniem medycznym. To kolejna inicjatywa wsparcia obywateli Ukrainy, którzy od ponad dwóch lat walczą z rosyjskim agresorem. W samborskim szpitalu powstał specjalny oddział, który ma służyć rehabilitacji i leczeniu żołnierzy wracających z frontu. Oświęcim i partnerzy z Niemiec pomogli go urządzić.

Nowoczesny Sprzęt Rehabilitacyjny

W dochodzeniu do zdrowia i sprawności z powodu odniesionych ran i urazów pomocne będą stoły rehabilitacyjne, łóżka szpitalne i podnośniki pacjentów. Wartość przekazanej pomocy sięga blisko 70 tys. zł. Zakup sprzętu wsparło miasto Oświęcim, Kerpen, Breisach oraz Lions Club z Breisach.

transport medyczny Sambor
transport medyczny Sambor

Współpraca Międzynarodowa

– W Ukrainie sytuacja jest cały czas bardzo trudna, toczą się walki, wiele osób zostaje rannych. Dlatego w ramach solidarności z ukraińskimi żołnierzami prezydent Janusz Chwierut zainicjował z zagranicznymi partnerami akcję zbierania środków finansowych na sprzęt rehabilitacyjny. Cieszymy się, że udało się nam sfinalizować ten projekt, zakupić potrzebny sprzęt i przesłać go do Sambora. Jestem przekonany, że jest on kluczowym wyposażeniem oddziału rehabilitacyjnego i pomoże żołnierzom w leczeniu i powrocie do zdrowia – podkreśla zastępca prezydenta Oświęcimia Krzysztof Kania. – Ten gest wsparcia jest bardzo ważny dla naszego ukraińskiego partnera, daje siłę i motywację do dalszej walki – dodaje.

rehabilitacja żołnierzy Ukraina
rehabilitacja żołnierzy Ukraina

Solidarność Miast Partnerskich

Oświęcim i miasta partnerskie po raz kolejny pokazały solidarność z walczącą Ukrainą i wspierają ukraiński Sambor. Wcześniej przekazywali ukraińskiej społeczności dary w postaci żywności, agregatów prądotwórczych, ogrzewaczy oraz odzieży.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

 1. @as
  Zastanów się dwa razy czy aby na pewno chcesz iść do dentysty na nfz – tj. do dentysty który ma płacone za godziny na etacie tyle samo czy siedzi i czyta gazetę czy ma pacjenta i zwisa mu i powiewa czy po wizycie będziesz go chwalił za dobrze wykonaną robotę czy rugał za spartoloną sprawę… a na trzecie zęby nie masz co liczyć

 2. Tak jest
  Jak Ukrainiec wchodzi do sklepu to wykupuje wszystko i wychodzi nic nie płacąc. A potem wraca do hotelu gdzie mieszka i też za to nic nie płaci. To jest normalnie skandal. I hańba.

 3. Do głupek Baca
  Jak się douczysz to się dowiesz że u nas też „Ukraińcy” żrą za darmo, śpią za darmo , mają za darmo lekarza, pomoc prawną, karty dużej rodziny i dostają wiele, wiele więcej nisz kieszonkowe. Aaa i byłbym zapomniał i nie jest ich kilkudziesięciu którym udało się przedostać jak Polaków za żelazną kurtynę tylko prawie 3 miliony. Jak masz głupio pisać chłopcze to nic nie pisz.

 4. Polacy, którzy zwiali za żelazną kurtynę w latach osiemdziesiątych i wcześniej żarli i spali za darmo. Nawet kieszonkowe dostawali.

 5. Każdego polityka rozliczylbym za marnowanie publicznych pieniędzy. Tyle Polaków potrzebuje pomocy lekarskiej a tu po olityczni celebryci ślą pomoc banderowcom.

 6. @rodzic Dużo prawdy w tym jest. Niestety, także dużo ruskich fejków, np o zakupie przez Zełenską autka za 2 5 mln dolarów.

 7. Polak nigdy rozumu się nie nauczy. Ten sprzęt zostanie sprzedany na „boku” przez Urzędników magistratu z waszego „zaprzyjaźnionego” miasta Sammbor godzinę po waszym wyjedzie. Tak jak to ma miejsce z większością sprzętu dostarczanego Ukrainie. W ostatnim czasie firma z USA dostarczyła kilkanaście PIC-kupów mających służyć do ewakuacji rannych Ukraińskich żołnierzy z Pola walki wyposażonych w specjalistyczny sprzęt do udzielania pierwszej pomocy. Już wiadomo że żaden z nich nie dotarł na front. Jeżdżą nimi na co dzień skorumpowane Ukraińskie Urzędasy wożąc z lansem swoje dzieci do szkól i przedszkoli. Ukraiński żołnierz na oczy nie zobaczy waszego sprzętu. Taka prawda!!

Send this to a friend