Wideo

W Brzeszczach się dzieje. O kołach gospodyń, nowych drogach i rewitalizacji b. kopalni Jawiszowice

W tym odcinku „Porozmawiajmy.O”, tak po sąsiedzku, dyskutujemy o gminie Brzeszcze. Rozmawiają: Izabela Miłkowska i Wojciech Andrzejczak – radni gminy Brzeszcze, Jakub Przewoźnik – radny miasta Oświęcim. Za kamerą Paweł Plinta.

Co nowego Brzeszczach? Solą brzeszczańskiej ziemi są prężne koła gospodyń wiejskich, które tutejsi radni zachęcają jeszcze do dalszego rozwoju. Jak się dowiadujemy, da się to zrobić w bardzo prosty sposób. Rozmawiamy również o idei rewitalizacji byłej KWK Jawiszowice, co może być ogromną szasną nie tylko dla Brzeszcz, ale i Ziemi Oświęcimskiej. Pod warunkiem oczywiście, że na samych sympatycznych rozmowach się nie skończy… Nie zapominamy także o nowych drogach w naszym regionie, które mogą komunikacyjnie wiele zmienić i poprawić. Mowa o drodze S1 oraz obwodnicy Brzeszcz. Pytamy też, niejako tradycyjnie, o tę ponadgminną, dobrosąsiedzką współpracę. Np. pomiędzy Brzeszczami a Oświęcimiem. Jak to w praktyce wygląda? No właśnie…

Jak zawsze, zachęcamy samorządowców, społeczników, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji do rozmowy przed kamerą, jak również zgłaszania własnych propozycji tematów i współtworzenia kolejnych odcinków.

Nasz adres e-mail: porozmawiajmy.o.oswiecim@gmail.com

Nasz numer telefonu: 500 146 701

Zachęcamy do udziału we wspólnej obywatelskiej dyskusji!

 

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend